💰 Молдова вводить податок для Facebook, Google та Netflix. А що в Україні

Čytaty latynkoju
💰 Молдова вводить податок для Facebook, Google та Netflix. А що в Україні

Уряд Молдови ухвалив проєкт бюджету на 2020 рік, у якому буде введений податок для IT-компаній, як місцевих, так і глобальних, на кшталт Google, Facebook і Netflix.

Про це повідомляє Broadband News.

google

Скільки платитимуть

Податок складе 20% від прибутку компаній у країні. Передбачається, що податки принесуть у бюджет не менше 5 млрд у 2020 році.

На думку уряду, це допоможе збалансувати бюджет, який матиме дефіцит в 370 млн в наступному році.

Facebook

Яка реакція

Запропонований податок розкритикувала місцева опозиція. За її твердженням, це призведе «до колапсу економіки, завдавши удар місцевим компаніям».

Міжнародні провайдери, такі як Netflix, Facebook і Google, також повинні будуть зареєструватися в Молдові.

Що в Україні

Нагадаємо, в Україні хочуть ввести?В Україні хочуть ввести податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів. У законопроекті пропонують реєстрацію для закордонних платформ, що не платять податки в Україні, хоча мають користувачів, які платять їм гроші. За словами Олександра Ткаченка, соцмережі отримують гроші від реклами від українських користувачів.

Згідно з ідеєю законопроєкту про медіа, такі сервіси, як Netflix, Megogo, OLL.tv стануть нелінійними аудіовізуальними медіа, а соцмережі — провайдерами платформ загального доступу до інформації.