♻️ Київський сміттєспалювальний завод «Енергія» модернізують: буде як у Будапешті

Čytaty latynkoju
♻️ Київський сміттєспалювальний завод «Енергія» модернізують: буде як у Будапешті

Що таке завод «Енергія»

Завод «Енергія» — це підприємство, на якому спалюють сміття і виробляють тепло, що його постачають до понад 200 будинків на Позняках. Його побудували у вісімдесятих, а модернізація підприємства розпочалася у 2013 році.

Що відбувається

Наступного року почнеться останній етап модернізації заводу, за результатами якого норми викидів приведуть до стандартів Європейського Союзу. Наразі закінчують ремонт третього з чотирьох фільтрів та готуються до ремонту останнього, а вже у 2020 році почнуться роботи з будівництва системи хімічної очистки димових газів. 

завод енергія

Технологію застосують таку саму, як на подібному заводі у Будапешті. Його будували за тим самим проєктом, а модернізували з застосуванням напівсухої технології у 2005 році.

Київська міська влада спрямовує на реконструкцію 220 млн гривень, а держава — 200 млн гривень. Роботи триватимуть два роки.

Чи стане повітря чистішим?

Хоча за 90% забруднення повітря у столиці відповідають автівки, завод «Енергія» в цьому питанні також не пасе задніх. Модернізація має радикально знизити викиди шкідливих речовин у повітря, що дозволить досягти норм, визначених європейськими директивами.

Так, планують знизити викиди золи у 10-15 разів, оксидів сірки — у 3,5 рази, а важких металів — у 25 разів.