Основні критерії вибору водонагрівача

Čytaty latynkoju
Основні критерії вибору водонагрівача

Деталі вибору проточних водонагрівачів

Перш за все, вам необхідно знати, що проточні бойлери відрізняються більшою потужністю, так як їм потрібно нагрівати воду швидше, ніж при використанні накопичувальних водонагрівачів. Максимальна потужність проточних водонагрівачів доходить, іноді, до 30 кВт, в разі вибору бойлера серед найбільш інноваційних моделей, доступних на ринку.

Слід зазначити, що моделі до 8 кВт можна включати в звичайну розетку з напругою в мережі 220В;

Моделі потужніше потрібно включати в розетки з напругою в 380В.

image1

Власникам квартир в старих будинках слід обов’язково звертати увагу на обрану потужність — якщо у вас стоїть кілька проточних водонагрівачів, тоді електропроводку може коротити. В такому випадку, є кілька основних методів вирішення проблеми:

  • Можна підключити бойлер через окремий кабель, проведений до розподільного щитка. Для цього настійно рекомендується звертатися до профільних фахівців з відповідним досвідом;
  • Придбайте проточний водонагрівач з двома ТЕНами, тоді у вас буде можливість включати одну або іншу ТЕНу в залежності від побутових потреб. Для того, щоб прийняти ванну, просто включите дві ТЕНи одночасно.

image3

Сухий або мокрий ТЕН

Залежно від типу водонагрівача, бойлери бувають з сухим або мокрим Теном — основним нагрівальним елементів в приладі.

Мокрий, або погружной ТЕН знаходиться в воді — саме тому нагрівання води відбувається швидше. Проте, в процесі нагрівання можлива поява накипу, яка іноді руйнівно впливає на механізм. В кінці-кінців доведеться міняти ТЕН, що призведе до додаткових витрат на амортизацію обладнання. Проте, якісний бойлер з мокрим ТЕНом може прослужити вам справно довгі роки;

Сухий ТЕН укладений в оболонку з додаткової ізоляції, що трохи знижує ефективність нагрівання води, зате сам ТЕН не руйнується від дії накипу, через що його підсумкове час експлуатації істотно вище. Крім того водонагрівачі з сухим ТЕНом коштують трохи дорожче через відсутність необхідності заміни основного нагрівального елементу. Також, якщо у вас вийде з ладу водонагрівач з сухим ТЕНом, вам доведеться здавати весь бойлер в ремонт. Замінити один лише нагрівальний елемент в таких водонагрівачах не вийде зважаючи на складність конструкції.