Армія за 7 днів: «місто для бою», іноземні парашути та повернення з Гренландії

Čytaty latynkoju
Армія за 7 днів: «місто для бою», іноземні парашути та повернення з Гренландії

Для українських армійців розпочинають будувати сучасний тренувальний комплекс на Яворівському полігоні; армія отримає новенькі та сучасні пожежні танки; а одне із українських підприємств похвалилося новітніми антенами для радіолокаційних станцій. Чим іще приємно дивують українські зброярі та військові – у нашій тематичній добірці про армійські новини.

На Яворівському полігоні розпочинають будувати сучасний тренувальний комплекс

Це буде тематичний навчальний майданчик та стосуватиметься він методики ведення бою у населеному пункті. Тренувальні комплекси та цілі штучні міста створюються для відпрацювання специфіки бою у місті. Широко використовуються у світі для підготовки військових та поліцейських сил. У 2016 році подібний комплекс збудований у Литві. На території у 15 га було побудовано 26 об’єктів: житлові будинки, школа, церкви, поліцейський відділок, магазин, стадіон, автобусна зупинка, вулиці, тротуари, ігрові дитячі майданчики та інші будівлі.

На Яворівському полігоні розпочинають будувати сучасний тренувальний комплекс 

ЗСУ отримають найсучасніші пожежні танки

Пожежний танк ГПМ-72 допущений до експлуатації в Збройних Силах України. Це рішення прийнято Міноборони після успішного завершення визначальних відомчих випробувань. Українські бійці отримають найпередовіші в Україні пожежні танки. Він призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів. Оснащений пожежною цистерною, місткість якої складає 20 т, сучасним пожежним насосом і лафетом, за допомогою яких можливо гасити пожежу на відстані до 100 метрів. Машина має підвищену прохідність та захист екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогню.

Для цього рятувальники захищені 30-мм бронею, у кабіні встановлена фільтровентиляційна установка, також реалізовано облив кабіни корпусу для зниження її температури. Такі танки вже використовувався під час пожежі на складі боєприпасів під Вінницею у вересні 2017 року, де довели свою високу ефективність.

ЗСУ отримають найсучасніші пожежні танки 

Тривають міжнародні військові навчання Combined Resolve X

Військовослужбовці зведеного підрозділу ЗС України розпочали підготовку до практичного етапу міжнародних військових навчань Combined Resolve X. Десантники та танкісти перевірили справність техніки та озброєння.

Міжнародні вже 10-ті військові навчання Combined Resolve Х тривають на полігоні біля німецького міста Хохенфельц. Участь у них беруть бійці з Німеччини, США, Латвії, Румунії, Словенії, Албанії, Болгарії, Грузії, Польщі та України. Україну на навчаннях представляють зведений підрозділ 79-ї десантно-штурмової бригади та танковий взвод 14-ї механізованої бригади. Вони зайшли в глибокий тил противника та зайняв оборону поблизу містечка Равенсдорф. Українські військові умовно знищили більш ніж 10 одиниць ворожої техніки. Однак, за підсумками умовною бою, втратили один БТР, два танки та 13 вояків. Загалом участь у навчаннях взяли 3 тис 700 військовослужбовців із 13 країн-членів НАТО та їх партнерів.

Українські льотчики повернулися із операції на Гренландії

В Україну повернулися військові льотчики транспортної авіації Повітряних Сил ЗС України. На острові Гренландія на військово-транспортному літаку Іл-76 вони впродовж 4 тижнів виконували завдання спільної українсько-данської операції з перевезення пального «Північний сокіл — 2018».

Українські військові льотчики вже десятий рік поспіль в екстремальних полярних умовах на острові Гренландія беруть участь в українсько-данській операції з перевезення пального літаком з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд».

Українські льотчики повернулися із операції на Гренландії

Представили антену швидкого розгортання для радіолокаційних станцій

На завершальному етапі перебуває створення антени швидкого розгортання для радіолокаційних станцій «Малахіт».  У цій розробці фахівці хотіли забезпечити баланс надійності та економічності конструкції. Етап виготовлення закінчений. Наразі переходять до внутрішніх випробувань на полігоні у складі комплексу.

Представили першу українську розробку з числа засобів ближнього бою

Український автоматичний гранатомет УАГ-40 пройшов державні випробування. Він є однією з перших українських розробок засобів ближнього бою. Виготовлено за стандартами НАТО. Гранатомет призначено для ураження легкоброньованої техніки, живої сили та вогневих засобів противника, що перебувають в укриттях і за природними складками місцевості (яр, схили гір тощо).

Представили першу українську розробку з числа засобів ближнього бою 

З УАГ-40 можна вести вогонь на дистанцію понад 2000 м. Його маса разом із триногою становить 41 кг (без триноги — 21 кг), початкова швидкість гранати — 242 м/с.

Десантники отримають нові парашутні системи

2018 року спеціальні підрозділи українського війська, зокрема десантно-штурмових військ, можуть оснастити новітніми парашутними системами іноземного виробництва. Це так звані парашутні системи типу «Крило». Вони вже тривалий час перебувають на озброєнні в арміях таких країн світу, як США, Канада, Велика Британія, Франція, Польща, Італія. Вони підтвердили свою високу надійність і виняткові бойові можливості. Йдеться і про здатність десантуватися з висоти понад 7000 м.

Десантники отримають нові парашутні системи

Іноземні парашутні системи сумісні з повітрянодесантним і бортовим обладнанням вертольотів та військово-транспортних літаків Повітряних Сил ЗС України.

У нашій попередній добірці читайтеАрмія за 7 днів: гелікоптери для кордону та військова поліція за стандартами НАТО про те, які гелікоптери незабаром отримають прикордонники для патрулювання державного кордону України та як в Україні реформують Військову служба правопорядку на військову поліцію за стандартами Північно-Атлантичного Альянсу.