Як NASA дає послухати космос

Čytaty latynkoju
Як NASA дає послухати космос

Як це зробили

В NASA уклали цій плейліст із звуків космосу. Якщо ви вірите у прибульців і любите дивитися Stranger Things чи переглядати у вільний час «Іншопланетянина», вам цей альбом послухати просто конче необхідно.

Насправді науковці не записували нікого мікрофонами. Вони просто переклали у звукові хвилі дані від різноманітних інструментів на супутниках, космічних модулях та станціях, які протягом 1990-х — «нульових» років отримували з різних датчиків, що фіксують хвилі світла, космічні частки чи випромінення. Тож якщо ви будете поблизу одного змісяців Юпітера чи пролітатимете довкола Андромеди, ви не почуєте нічого: космос мовчазний, його звуки не здатне почути людське вухо.

Кого можна «почути»

Інтерпретація у звукові хвилі дає уявлення про те, які звуки могли би видавати зірки та планети у космосі. І судячи з того, що вдалося змонтувати фахівцям NASA, найбільш дивне звучання у нашій Сонячній системі має Юпітер та його супутники:

Який сенс цього проекту

Крім того, що це можна використати для якого-небудь вітч-хаусу чи драм-н-басу? Можливо, так Міжнародна космічна агенція намагається інтерпретувати складні і не дуже зрозумілі нам явища та відстані космічного масштабу, за допомогою більш звичних та зрозумілих нам речей. А можливо, це просто демонстрація того, що можуть сучасні технології, які перетворюють на звук хвилі часток та промені? Тим не менше, тепер можна почути не лише, як шелестять гаї, але й як шумлять зірки над нами. А це, погодьтеся, доволі романтично.