Це покоління навушників можна назвати «звуковою версією Google MapsПівгодини без Google — що станеться, якщо відключити пошуковик». Їхній власник може повторно прослухати розмови, музику та фонові звуки з міць, які він відвідував у минулому. Новинка називається Sound Innovation. До її складу входить пара безпровідних навушників, у які інтегровані GPS, Bluetooth та мікрофон. Процес запису запускається автоматично, після чого записи завантажуються через смартфон у хмарне сховище, де записи опрацьовує штучний інтелект. Навіщо? Якщо ви повертається у певне місце через кілька років, можна знову відчути атмосферу минулого. Всі записи марковані географічними тегами, система програє їх, коли особа повертається у певне місце, пише Wired.
Звучить сантиментально? У компанії Fujitsu пояснили, що власне й прагнуть надати клієнтам «емоційний сервіс». Навушники можуть не лише запам’ятовувати траєкторію руху та записувати звуки, але й розпізнавати звук. Вони, наприклад, у змозі автоматично зосередити увагу на творчості вуличного музики замість того, щоби записувати шум проїжджаючої повз вантажівки.
У розробці
Продукт ще далекий від завершення. Розробникам Fujitsu доведеться ще «побороти» не лише технічні нюанси, але й юридичні. Відкритим залишається, наприклад, питання, чи залишатимуться записи в особистій колекції користувача чи можна буде ділитися ними на відкритій платформі. Для цього також може знадобитися штучний інтелект, який пізніше проаналізує, які записи краще залишити у приватній колекції, а яким надати відкритий доступ.
Крім того, розробники працюють над створенням інших сенсорів. Їм потрібно виміряти й зрозуміти відчуття людини, що вдягатиме навушники, аби програвати в цей час відповідну музику. У рекламному відео фірма показує особу, яка біжить вулицею і при цьому слухає музику вуличного музиканта. В іншому показано людинуа, яка відвідує порожній стадіон і слухає розмови та вигуки з гри, яка вже пройшла.
Разом з навушниками можна буде отримати невелику коробку у формі піраміди під назвою Broadcast. Її можна встановити будь-де, аби записувати звуки й поєднати до колонки. Таким чином, звуки, розмови, музика програватиметься у режимі прямої трансляції.
Соціальний аспект нового ґаджету
Оскільки навушники будуть в змозі розрізняти «корисні» звуки від «некорисних», їх можуть використовувати люди з вадами слуху, аби краще розпізнати релевантні звуки в оточенні.
Проект нещодавно вперше представили в Токіо під час щорічної конференції Fujitsus. Від прототипу до серійної моделі має пройти ще трохи часу. Залишилося подолати не лише технічні проблеми, але й знайти відповідь на питання, як знайти компроміс між особистим простором і публічною сферою — навіть якщо йдеться про музику чи звуки навколишніх вулиць.