Згідно з новим дослідженням, українці почали уникати реклами та свідомо обмежувати свою онлайн-активність.
Дослідження провела компанія Kantar Ukraine, яка опитала понад 1000 респондентів. Так, з опитування стало відомо, що:
- 28% респондентів свідомо зменшують своє перебування онлайн. Основними причинами для цього є бажання зменшити негатив (39%), нестача часу (34%), та перенасиченість рекламою (18%). Крім того, ще 18% опитаних зазначили, що не довіряють інформації, яку отримують в інтернеті.
- Змінилося й ставлення українців до реклами — понад половина опитаних (54%) свідомо зменшують перегляд реклами. Основними причинами є перенасиченість рекламою (41%), незацікавленість (38%) та недовіра до рекламних повідомлень (19%).
- Окремо 20% респондентів зазначили, що просто не мають часу на перегляд реклами, а ще 15% не дивляться рекламу через бажання зменшити негатив.
- Окрім того, українці виказують зростання негативного ставлення до рекламної інформації в газетах, на телебаченні та радіо. У липні 2024 року понад половині опитаних не подобається або зовсім не подобається така інформація (56% у 2024 проти 50% у 2023).
- Падіння зазнало й зацікавленість у телебаченні. У липні 2023 року 47% респондентів, які мали телевізор вдома, дивилися його кожного дня. Наразі цей показник становить 40%. Також збільшилася частка тих, хто не дивиться телебачення взагалі – 23% у липні 2024 проти 15% у липні 2023.
- Пошук інформації про бренди та товари також зазнав змін: 30% респондентів стали рідше шукати інформацію, а 35% – рідше слідкують за брендом/виробником. Також третина опитаних зазначають, що вони стали рідше купувати товари назагал.
- Крім того, 20% українців зазначають, що стали рідше читати новини. Також 34% респондентів свідомо зменшують споживання новин, мотивуючи це бажанням зменшити негатив (54%), недовірою до отримуваної інформації (34%) та браком часу (17%).
Раніше ми також розповідали про те, що YouTube став найпопулярнішою та найнадійнішою платформою для пошуку нових ігор.