Реклама

🤝 Ліберальні цінності українців на тлі війни — дані дослідження

Як змінюється ставлення українців до свобод, які ще часто називають “ліберальними цінностями”? Опитування Gradus Research.
Čytaty latynkoju
🤝 Ліберальні цінності українців на тлі війни — дані дослідження
  1. Головна
  2. Суспільство
  3. 🤝 Ліберальні цінності українців на тлі війни — дані дослідження
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Як змінюється ставлення українців до свобод, які ще часто називають “ліберальними цінностями”? Опитування Gradus Research.

Як змінюється ставлення українців до свобод, які ще часто називають “ліберальними цінностями”? Дослідницька компанія Gradus Research провела опитування щодо ліберальних цінностей і проаналізувала динаміку змін в порівнянні з довоєнним періодом.

Перший інсайт дослідження — люди визнають, що перестали контролювати своє життя, і не можуть взяти на себе відповідальність за те, що відбувається. На думку 54% їх життя залежить від зовнішніх обставин більше, ніж від них самих. Два роки тому таких було 40%. Майже вдвічі збільшилась кількість громадян (з 28% до 48%), що не несуть жодної відповідальності за стан справ у своєму місті чи селі.

“Зростає рівень невизначеності в суспільстві. Значно побільшало відповідей “Важко відповісти”. І це цілком закономірно, адже поточна ситуація призводить до активної переоцінки особистої позиції по багатьох питаннях”, — відзначає Євгенія Близнюк, засновниця та директорка Gradus Research.

Також можемо констатувати усвідомлення важливості зміцнення оборонної функції держави: на питання “Якщо б у Вас була можливість збільшити фінансування армії або освіти та культури, що б Ви підтримали?” варіант “Армія” обрали 66% опитаних. Два роки тому цю альтернативу підтримували 29% респондентів.

Війна, безперечно, вплинула на єдність українців та підтримку національної ідеї. Висловлюються за перехід на повне навчання українською мовою в школах і ВНЗ України 73% опитаних, проти 67% позаминулого року.

Ті, хто в 2020 не підтримував декомунізацію — зараз вагаються або ж вважають за потрібне її проводити. На позиції проти декомунізації лишаються тільки 11% респондентів замість 28% у 2020 році.

Стабільно високим залишається бажання людей розуміти тенденції розвитку країни, бачити її перспективи — 94% у 2020 році, і 93% респондентів про це говорять зараз. Аналогічна ситуація і з незалежністю у судженнях, вчинках, справах — до неї прагнули 94% опитаних два роки тому, і 93% займають таку позицію сьогодні.

Результати опитування також вказують на те, що зростає рівень альтруїзму та залученість українців до допомоги іншим. Про свою участь у благодійницькій чи волонтерській діяльності повідомили загалом 64% опитаних, у 2020 році таких було 47%. Більше людей почали ставити інтереси групи, колективу вище за свої власні інтереси — у серпні 2020 таку позицію обирали 39% українців, а зараз — 44%.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіону. Період проведення поля: 21-22 червня 2022 року, розмір вибірки: 1000 респондентів.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...