Через війну голови українців наповнені безліччю питань, на які не завжди є відповідь. Ми вирішили допомогти читачам та започатковуємо рубрику «А як?», де розбираємо питання, які турбують усіх — як знайти роботу, як відпочити від новин та як знайти спокій у ці буремні часи.
24 лютого Росія розпочала війну проти України, а наше життя змінилося назавжди. За майже два місяці ми стикнулися з безліччю проблем, однією з яких стала втрата роботи. Отже, багато українців зараз знаходяться у пошуку роботи.
Ми вирішили допомогти нашим читачам та підготували гайд з порадами: з чого почати пошук роботи, де її потрібно шукати, а також, як підготувати резюме.
🚀 Як обрати професію?
Перед початком пошуку роботи варто визначитися з кількома ключовими питаннями:
- Де шукаєте роботу: в Україні чи за кордоном?
- Прагнете роботу в офісі чи віддалено?
- Що ви вмієте: перелік вмінь та навичок, сильних та слабких сторін
Склавши список відповідей, бажано на папері або в документі на ноутбуці, виберіть посади, які вам підходять з боку досвіду та вмінь. Простіше це зробити, проаналізувавши описи вакансій на різноманітних ресурсах (до речі, такий список ми вам надаємо наприкінці статті). Не обмежуйте себе у виборі, адже пам’ятайте, що в описах часто ідеалізують кандидатів, тож якщо у вас не вистачає якогось пункта чи досвіду, це не означає, що не слід подаватися.
Далі рекомендуємо взяти консультацію у HR-менеджера або консультанта по працевлаштуванню для ефективної оцінки ваших навичок та допомоги у підготовці резюме. Такі консультації зараз часто проводяться на безкоштовній основі. Оголошення про них можна знайти у таких тг-каналах: Happy Monday, Good Job.
🎨 Як отримати нові навички?
Проаналізувавши навички, час визначитися, чи шукати одразу вакансію в обраній сфері або перед цим потрібно ще здобути додаткові навички. Якщо ви зрозуміли, що деяких вмінь не вистачає, то не потрібно здаватися. Отримати їх можна навіть без витрат коштів, адже безліч платформ та курсів зробили онлайн-курси безкоштовними, аби українці могли опанувати професії.
Ми раніше зібрали список таких курсів, на яких можна здобути нову професію. Читайте за посиланням.
Крім цього, не забувайте про рівень англійської мови, досконале володіння якої одразу додасть бенефітів у ваше резюме. Підтягнути іноземні мови можна у різних застосунках, багато з яких теж зараз безкоштовні. Список таких застосунків можна знайти за посиланням.
⚡️ Як підготувати резюме?
Спочатку наведемо кілька загальних порад щодо резюме:
- Готуйте окреме резюме для кожної вакансії, де описуйте досвід релевантний опису вакансії.
- Резюме має бути актуальним.
- Не перевантажуйте додатковою інформацією — резюме має бути обсягом 1-2 сторінки.
- Мінімум особистої інформації у резюме — нікого не цікавить ваш сімейний стан, адреса проживання тощо.
Далі вивчіть резюме інших шукачів на такі вакансії, аби розуміти, як правильно описувати власний досвід. Часто ми навіть не помічаємо важливих власних досягнень. Під час опису минулих робіт розпишіть конкретні цілі, які вам вдалося виконати. Щодо оформлення резюме, то, будь ласка, не пишіть його у Word, а скористайтеся спеціальними сервісами для складання. Їх зараз безліч, підберіть найкращий для вас.
Коли ви подаєтеся у креативні сфери, то обов’язково потурбуйтеся про портфоліо. Наприклад, якщо ви створюєте графічний контент, то заведіть облікові записи на Behance, Flickr або Dribbble. Текстові роботи можна оформити у портфоліо у звичайній презентації.
Не забувайте про соціальні мережі, як потужний інструмент пошуку роботи. Для цього зареєструйтеся на LinkedIn. Це соціальна мережа для ділового спілкування, у якій також можна знайти вакансії на роботу. Подивитися відеолекцію про те, як створити й наповнити сторінку в LinkedIn можна за посиланням.
💻 Де шукати роботу?
Перед тим, як шукати роботу, радимо підписатися одразу на кілька тг-каналів з вакансіями, аби знайти свою пропозицію. Ми зібрали канали, на які радимо звернути увагу в першу чергу, а також підготували короткий опис каналів, аби було зрозуміло, чи підходить він вам.
Bazu work
Канал створила українська блогерка Олена Базу. Тут можна знайти вакансії по всій Європі з релокейтом і в Україні. Публікуються багато вакансій з IT-сфери, маркетингу та контенту, але також з’являється достатньо пропозицій роботи в ресторанах, на круїзних лайнерах, у будівництві тощо.
- Підписатися на канал
Cases Jobs
Канал від соцмережі креативних індустрій Cases. Переважна більшість вакансій пов’язана з дизайном, також зустрічаються посади в HR, піарі, контенті та маркетингу. Робота як в українських, так і в світових компаніях. Багато віддалених пропозицій.
- Підписатися на канал
Крезюме Вакансії
Вакансії в креативних індустріях — від реклами до дизайну. Варто зазначити, що багато вакансій є волонтерськими, але також публікуються достатньо оплачуваних вакансій. Переважно вакансії в українських компаніях.
- Підписатися на канал
Good job
Канал з ресурсами з пошуку роботи для тих, хто постраждав від війни. Канал створили спеціально після початку війни. Усі вакансії майже в іноземних компаніях. Сфери різноманітні: від юристів та фінансистів до звичних посад в IT та креативних індустріях. Крім цього, часто публікують корисні пости щодо пошуку роботи та різних курсів, а також надають можливості безкоштовного перекладу резюме або проводять лекції щодо покращення CV. Компанії майже всі мажнародні. Можна часто знайти стажування.
- Підписатися на канал
Happy Monday
Канал з величезною кількістю вакансій у різних сферах як в українських, так і в іноземних компаніях. Також команда запустила власний Telegram-бот «Агент Happy Monday», який допоможе з пошуком вакансій під час війни.
Бот відбирає вакансії за декількома запитами: за назвою компані, за посадою або за будь-яким ключовим словом, як-от медіа, HR, UX тощо.
- Підписатися на канал
Highers
Highers — сервіс поширення кар’єрних можливостей для молодих спеціалістів. Тут можна знайти цікаві пропозиції щодо стажувань або junior-позицій.
- Підписатися на канал
Itexpert vacancies
Вакансії для розробників, QA, DevOps та інших спеціалістів в Україні. Пропозиції від компаній з Америки, України та інших європейських країн.
- Підписатися на канал
Don’t Panic Junior IT Jobs
Це канал для пошуку роботи в ІТ для джуніорів у компаніях зі всього світу.
- Підписатися на канал
Lobby X
Прогресивні вакансії в Україні. Дуже багато різноманітних сфер. Окремо є канал для вакансій в IT. IT-вакансії в секторі змін, прогресивному бізнесі та інноваційних стартапах.
- Підписатися на канал
UA Job now
Допомога в працевлаштуванні під час війни. В Україні, Європі та дистанційно. Тільки оплачувана робота. Найбільший тг-канал з роботою за чисельністю підписаних. Зважайте на це. Але і найбільше вакансій, як з онлайн роботою, так і з фізичною.
- Підписатися на канал
Ujobit
IT-вакансії переважно в іноземних компаніях. Публікують дійсно багато цікавих пропозицій.
- Підписатися на канал
Uni Work
Вакансії, стажування й кар’єрні можливості для студентів КНУ, КНЕУ, Могилянки, КПІ та всіх-всіх університетів.
- Підписатися на канал
Workado Jobs
Workado — це твій помічник у пошуку віддаленої та гібридної роботи.
- Підписатися на канал
Крім каналів у Телеграм, також не забувайте дивитися платформи з пошуку роботи. Ми обрали найбільш цікаві для вас.
UA Talents
Платформа працевлаштування для українців, які вимушено залишили свої домівки і перемістилися до інших міст України чи за кордон.
- Перейти на сайт
Jooble
Сайт допоможе знайти роботу в країні, яка вас прихистила.
- Перейти на сайт
Hire for Ukraine
Тут можна створити власний профіль, які можуть переглядати рекрутери та пропонувати вам роботу. Вакансій на сайті нема.
- Перейти на сайт
EmployUkraine
Платформа талантів, яка допомагає кваліфікованим українським професіоналам продовжувати працювати, де б вони не знаходилися. 7 000+ кандидатів, 2500+ робочих місць. Кандидати в програмному забезпеченні, промисловості, маркетингу, торгівлі та багато іншого.
- Перейти на сайт