У січні в Одесі двох молодих хлопців затримали за крадіжкою магнітол з автомобілів. Приводом для скоєння злочину стала потреба у грошах: один із хлопців працював на будівництві і не отримав заслужену тижневу платню, бо виконроб гроші «витратив на власні потреби (сплатив за своє житло)». Плата складала 500₴. Хлопцеві не вистачало 75₴, аби повернутися додому у Білгород-Дністровський, тож він запропонував своєму другові скоїти злочин.
Судову справу знайшов користувач твіттера Dredd_Director.
Як зазначається у вироку, суддя Гарський О.В. встановив, що попри свій вік (19 та 23 роки) обвинувачені за своїм розвитком ще неповнолітні діти. Також у документі підкреслюють, що у обвинувачених недостатній рівень виховання:
... Про це свідчить в тому числі мова, побудова речень, малий словниковий запас слів, самі висловлювання, створення складних речень для пояснення своїх думок, точніше відсутність можливості і навіть здатності побудови в умі складного речення. Про певну дитячу, майже нерозумну для дорослої людини поведінку свідчить також і обставини правопорушення, які показують, що вчинення крадіжки обвинуваченими відбувалось при наявності з собою всіх документів, які посвідчують особистість кожного (паспорти та інші документи). При цьому вказані документи були залишені у рюкзаку на місці скоєння правопорушення
Впродовж засідань суд з’ясував, що хлопці взагалі нічого не читають і не пам’ятають жодної книги зі шкільної програми. У вироку суддя цитував відомого українського правника XIX-XX сторіччя Анатолія Коні, Федора Достоєвського та Марка Твена.
Загально людські цінності, повинні культивуватися і навіть популяризуватись саме завдяки судовим рішення, які повинні бути суворо необхідними і розумно милосердними
Гарський О.В., суддя
За рішенням суду молодих злодіїв формально мали позбавити волі з випробувальним строком. Проте, в якості умови для звільнення від покарання суддя постановив обов’язкове прочитання книг:
- «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна» Марка Твена
- Роман «Біле ікло» Джека Лондона»
- Вірш «Минають дні, минають ночі…» Тараса Шевченка
Саме завдяки таким творам у дитини і повинні створюватись образи прекрасного, найкращого які вона буде нести через все життя. І якщо людина була позбавлена такого прекрасного у дитинстві, потрібно компенсувати їй такі знання у сьогоденні. Фактично це питання духовного розвитку людини, питання любові до ближнього і поваги до права власності
На думку суду, обвинувачені не є особами суспільно небезпечними, які здатні на системне вчинення кримінальних правопорушень проти власності, тому покарання у вигляді позбавлення волі для них було занадто суворим.
Будь ласка, візьміть участь у опитуванні. Це допоможе розвитку нашого проєкту: