Придбання вживаного ноутбука – гарна ідея, якщо знати всі тонкощі його вибору. Слід враховувати потреби користувача, бо пристрій для офісної роботи буде відрізнятися від ігрового.
Вживаний ноутбук краще покупати з фахівцем, який підкаже, на що звернути увагу. Якщо в оточенні такого фахівця нема, то купити ноутбук можна самостійно за допомогою сервісу OLX, тут розміщено більш ніж 38 000 оголошень продажу цієї техніки, можна вибрати такі популярні бренди, як Asus, Acer, Dell, Samsung, Lenovo, HP, Toshiba.
Візуальний огляд вживаного ноутбука
Неодмінно огляньте корпус ноутбука, на ньому не повинно бути:
- сколів;
- тріщин;
- вм’ятин.
Такі механічні пошкодження свідчать про необережне поводження з технікою, вони можуть призвести до проблем у роботі.
Також важливими будуть сліди від потрапляння вологи у корпус. Якщо ви їх знайшли, то від придбання краще відмовитися.
Слід поцікавитись, ким саме використовувалась техніка, бо одне – це офісний менеджер, а зовсім інше – автослюсар у гаражі.
Увімкнення ноутбуку: на що звернути увагу?
Після увімкнення система повинна завантажуватися без проблем, швидко, в цьому разі жорсткий диск буде у нормальному стані, але не завадить перевірити його і спеціальними утилітами.
Дисплей слід перевірити на наявність битих пікселів та засвічених зон на матриці, все це свідчить про неналежний стан. Звісно, поодинокий битий піксель – це не привід відмовлятись від придбання.
Стан батареї також має значення. Якщо рівень зношуваності не перевищує 30 %, то це добре: це свідчить, що батарея може тримати не менш 2 годин.
Після увімкнення з’являється можливість перевірити, чи відповідають реальні характеристики техніки тим, що декларує продавець. Треба перевірити об’єм жорсткого диска, оперативної пам’яті, процесор.
Потрібна буде і перевірка працездатності:
- роз’ємів (аудіо- та для карти);
- портів;
- пристроїв вводу та виводу;
- клавіатури;
- тачпаду;
- вебкамери;
- мікрофону;
- динаміків;
- картридеру.
Важливо дізнатися, чи встановлені драйвери на усі пристрої. Якщо якогось драйверу не вистачає, то це може свідчити про некоректність роботи конкретного пристрою.
Треба дуже уважно підійти до питання придбання вживаного ноутбука. Діагностика в сервісному центрі – це найбільш вдале рішення, там продіагностують всі компоненти, визначать наявність слідів залиття чи неякісного ремонту.