Реклама

👩‍👩‍👧‍👦 Спільнота, команда, мережа чи громада: словник по темі спільнот

Створювати спільноти радять в багатьох сферах: маркетинг, соціальні проєкти, позиціювання бренду. Чим є або не є спільнота?
Čytaty latynkoju
👩‍👩‍👧‍👦 Спільнота, команда, мережа чи громада: словник по темі спільнот
  1. Головна
  2. Суспільство
  3. 👩‍👩‍👧‍👦 Спільнота, команда, мережа чи громада: словник по темі спільнот
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Створювати спільноти радять в багатьох сферах: маркетинг, соціальні проєкти, позиціювання бренду. Чим є або не є спільнота?

Спільноти вибудовуються навколо брендів, фізичних просторів, громадських організацій, проблем будинку тощо. Навколо теми спільнот формуються професійні кола. З’являється все більше і більше вакансій на позицію community manager, проте зміст цих вакансій дуже різний або покриває лише окремі аспекти життя спільноти. 

Що можна назвати спільнотою, а що мережею? Які фактори “відчуття спільноти” виділяють психологи спільнот? Які бувають типи спільнот та які підходи в роботі з ними можна використовувати? Чи громада є спільнотою? Для синхронізації понять та лаконічних відповідей на ці питання proto produkciia та Інша Освіта створили словник на тему спільнот. Це перша едиція словника, зібрана за два роки роботи з учасниками та учасницями Шкіл розвитку спільнот. Словник включає 36 слів або понять. Знайомимо з чотирма, більше знайдете в словнику:

Спільнота (community з латинської ‘cam’- разом, спільно та ‘munis’ – служити). Соціальна група, люди в якій мають спільну тему або зацікавленість, мають високий рівень ідентифікації себе з групою, завдяки приналежності до спільноти вони можуть досягати певних цілей. Цілі та цінності визначаються спільно, усі сприймають їх серйозно, обговорюють особисті потреби. Також обговорюють коли та в який спосіб потрібно досягати цілей.  Кембріджський словник дає наступне визначення: люди, що живуть спільно в окресленій території, або люди, які є групою/одиницею через їх спільні інтереси, приналежність до соціальної групи, національність, тощо.

Мережа (network) – павутина взаємопов’язаних відносин, система взаємозв’язків між групою людей. Відносини в мережі часто є анонімними. Важко окреслити кордони цих зв’язків. Мережі створюються цілеспрямовано, люди в них можуть бути пасивними. Чим більшою є мережа, тим краще (тим ширше передається інформація та ресурси). Люди, які належать до мережі, можуть мати різні цілі та не приймати спільних рішень. 

Громада – історично це слово використовується для визначення сукупності, множини, групи людей та сільських общин в Україні. В сучасному контексті слово “громада” дуже часто вживається як адміністративно-територіальна одиниця місцевого самоврядування. Тобто, це сукупність громадян України, котрі спільно проживають у міському чи сільському поселенні, мають колективні інтереси та визначений законом правовий статус. 

Команда – група людей (від 2 та більше), об’єднані для досягнення конкретних цілей в конкретний проміжок часу. Рішення в команді приймаються спільно. Діяльність команди спрямована на досягнення результату в рамках окреслених цілей, після яких група людей може перестати бути командою, люди можуть долучатись до інших команд.

Словник розроблено: Ольгою Дятел, Альоною Каравай, Каріною Фурсою, Володимиром Бурковцем та Євгеном Скрипником

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...