Реклама

Чи варто купувати китайські шини: плюси і мінуси

Čytaty latynkoju
Чи варто купувати китайські шини: плюси і мінуси
  1. Головна
  2. Суспільство
  3. Чи варто купувати китайські шини: плюси і мінуси
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0

Китай протягом двох десятиліть входить в десятку індустріально розвинених держав. Багато виробників сьогодні є монополістами і можуть самостійно регулювати ціни на товари, випущені в Піднебесній. Сьогодні нікого не здивувати китайськими машинами та електронікою, текстилем і товарами першої необхідності. Випускають в республіці навіть автомобільні шини, такі як на сайті https://shiny-diski.com.ua/tires/r14, які в усьому світі купують не менш охоче, ніж моделі від виробників автогуми зі світовим ім’ям.

Історія виробництва китайської гуми

Вперше про автошинах їх Китаю заговорили на початку XXI століття. Саме в цей час на міжнародний ринок вийшли легкові автомобілі, зібрані на конвеєрах заводів Піднебесної.

Технології на початковому етапі залишали бажати кращого, адже багато хто з них були отримані «науково-дослідним» шляхом. Сучасні заводи з випуску автомобільних покришок китайських брендів розташовані не тільки в Азії, але і в Європі. Пояснити цей феномен просто: китайці скуповували збанкрутілі підприємства і запускали їх з новими інвестиціями. Результатом стало те, що шини з китайським знаком якості стали сходити з конвеєрів виробництв, які працюють за світовими стандартами.

Якість гуми: до і після

На думку експертів, якість сучасних китайських шин мало чим відрізняється від покришок світових виробників, і досить часто автолюбителі платять високу ціну виключно за бренд.

Багато автолюбителів як і раніше уникають придбання шин, виготовлених в Китаї, тільки тому, що пам’ятають жахливу якість гуми, яку встановлювали на колеса китайських машин, що йдуть на експорт. Сьогодні ситуація в корені змінилася, хоча б тому що багато покришки, що потрапляють на ринок під китайськими брендами, роблять в Європі на високотехнологічному обладнанні.

Відповідно до думки експертів, всі китайські покришки варто розділити на 2 покоління. Розподіл виробляють за роком випуску: з 2000 до 2008 року і з 2009 до 2020 року. За твердженнями фахівців, партії першого покоління:

  • не забезпечували надійної зчіпки авто і дороги, від чого керованість авто навіть на сухому асфальті була низькою (особливо при високій швидкості руху);
  • мали «кривий» (протектор з нечіткою картинкою і напрямком основних смуг);
  • виготовлялися з гуми низької якості, що призводило до швидкого стирання.

Крім того, шини з перших партій могли відрізнятися за вагою, що свідчило про порушення при виготовленні. Перевищення маси справляло негативний вплив на витрату палива і ускладнювало балансування.

Сучасні автомобільні покришки, які прийнято називати моделями другого покоління, мають набагато кращі характеристики. Завдяки використанню досконалих технологій такі критерії як керованість машини на швидкості, якість протектора і навіть рівень гучності від зчеплення з дорогою мало чим відрізняються від показників покришок виробництва заводів зі світовим ім’ям.

Єдине, що залишилося колишнім, і на що китайці не змогли вплинути, виявилася жорсткість гуми. Незалежно від моделі та виробника покришки виявляються дуже твердими, що ускладнює експлуатацію в умовах холодних зим. Літні і зимові варіанти дозволяють проїхати 90 тис. Км.

Велика частина продукції розрахована на споживачів з держав пострадянського простору. У тій же РФ велика частина підприємств, що займаються вантажоперевезеннями, закуповує саме китайські покришки. Незважаючи на те, що гума має кілька гіршу якість і менш стійка до температурних перепадів, шини стійко переносять експлуатацію в складних погодних умовах Сибіру і Далекого Сходу.

Далеко не всі китайські товари варто сприймати, як вироби низької якості. Сучасні технології дозволяють створювати речі, які мало чим відрізняються від європейських аналогів. Покупці, яких бентежить низька ціна китайських шин, повинні розуміти, що часто вона частково продиктована великою конкуренцією на внутрішньому ринку КНДР, а також загальною тенденцією спаду рівня попиту на автомобілі та комплектуючі до них, спровокованої пандемією.

Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.

Share
Написати коментар
loading...