🌅 Тарас Дроворуб: 500 днів підйомів о 5 ранку

Čytaty latynkoju
🌅 Тарас Дроворуб: 500 днів підйомів о 5 ранку

— «Рано лягати й рано вставати — ось що робить людину здоровою, багатою і розумною» (Бенджамін Франклін)

Людина отримує додатковий рік роботи на кожні вісім років життя завдяки раннім підйомам. Якщо умовно тривалість життя 80 років, то це додаткові сім з половиною, або 65 700 годин саме продуктивної роботи на себе. І якщо все ще вірити в силу 10 000 годин для досягнення майстерності, то, самі розумієте, гріх не скористатися цим часом. Ось і я вже 500 днів прокидаюся о 5 ранку. Як змінилося моє життя?

📈 Початок шляху

Одного разу мені потрапила книга Робіна Шарми «Клуб 5 ранку» і завдяки їй почався експеримент. Я давно цікавлюся темою раннього пробудження, як однієї з методик досягнення цілей. Це допомагає правильно розпланувати день і дає більше часу на особисті справи. Але книга канадського письменника мене вразила. Правила клубу досить прості: потрібно прокидатися 66 днів поспіль (саме за такий час формується звичка) о 5 ранку. Без винятків на вихідні й свята.

Дочитавши книгу я твердо вирішив випробувати й себе. Експеримент почався з понеділка — 13 грудня 2020 року, щоб точно і напевно. Взимку світає пізно і перші кілька годин після пробудження доводилося сидіти в непроглядній темряві. Зізнаюся, було складно. Я починав сам, без команди та підтримки. Щоб закріпити, дану собі, обіцянку соціальним навантаженням — розповів про челендж своїм підписникам у соцмережах і почав щоранку опублікувати сторіз з нумерацією дня і часом підйому.

😯 500 Днів підйомів о 5 ранку. Як змінилося життя?

Вставати на світанку — це ідеальне тренування самоконтролю. Підвищення самоконтролю в одній сфері підвищує самоконтроль в усіх інших. Прокидаючись так рано вже відчуваєш себе переможцем. А якщо перемога — це перше, що відчуваєш за день, то ти цілий день будеш налаштований на цю хвилю.

У світанку міститься глибока мудрість і сила. Коли прокидаєшся о 5 ранку, то тебе зустрічає тиша, спокій, безтурботність. Ще спить сім’я, діти, люди, машини; не ввімкнуті побутові прилади; немає гулу, шуму, різних дратівливих звуків. Ти — в абсолютній тиші, яку можна використовувати за власним бажанням і налаштуватися на наступний день. Це означає, що є мінімум дві години в запасі, для заняття особистими справами в спокої.

Багато хто говорить, що такий графік виснажує. Я не погоджуюся! Як говорить Джоко Віллінг, «морський котик» зі стажем у 20 років, а тепер і автор книг: «Дисципліна — це свобода!». Мене ця фраза незвично драйвить. До слова, Джоко встає о 4:30 ранку. Чітке повторення одних і тих же дій призводить до того, що ти перестаєш аналізувати навіщо ти щось робиш. Ти просто робиш.

Крім того, я став проводити більше часу з дружиною і дітьми. Тепер щоранку не п’ю каву на ходу поспішаючи на чергову зустріч, а снідаю в колі сім’ї. За час моїх ранніх підйомів я придбав багато нових звичок, позбувся негативних процесів, знайшов однодумців. Але крім цього зі мною відбулися колосальні зміни, і ось деякі з них:

🧐 Ясність думок

Коли звик прокидатися пізно або під ненависний звук будильника, прокидатися — найскладніше завдання. «Ще буквально пару хвилин», — бурмоче сонний голос в голові. А в бізнесі, в будь-який з його сфер, дисципліна — важливий ключ до успіху.

Рано вставати — корисна звичка для людей, які займаються інтелектуальною працею. Саме в ранкові години спостерігається найбільш продуктивна робота нейронів головного мозку. До того ж вчені рекомендують складну роботу виконувати саме в ранкові години, так би мовити, «з’їсти жабу» поки мозок не завантажений інформаційним потоком.

Для мене результативність ніколи не була проблемою. Але отримати додаткові години й зосередитися з самого початку дня – все одно що додати дрібку енергії у свій день.

🧠 Більше знань

За статистикою люди, які встають у ранкові години, показують кращі результати в навчанні. Вчені пояснюють це досить просто: завдяки ранньому підйому, до моменту занять, мозок встигає включитися. Ви менше турбуєтеся про зовнішні обставини та можете належним чином налаштуватися на навчальний процес.

У мене з’явилося набагато більше часу для книг, щоранку я виділяю час для читання або подкастів. За 500 днів у моїй скарбничці набралося 20 аудіокниг і 34 друкованих, не рахуючи сотні прочитаних статей. Почав займатися англійською 3 рази в тиждень.

💪🏻 Краще здоров'я

У мене нарешті з’явився час, і що найголовніше — бажання, для тренувань. Знаєте, коли встаєш так рано то починаєш ставитися до себе і свого організму по-іншому. Більше не хочеться харчуватися шкідливою їжею або зловживати алкоголем. Починаєш цінувати своє здоров’я. Я почав займатися з тренером онлайн, він же прописав мені моє персональне меню і графік харчування.

Почав системно бігати 2-3 рази в тиждень по 5-6 кілометрів. За цей час я встиг привести себе в форму, але це не межа — я йду далі!

😎 Як не збитися з режиму? Що допомагає залишатися на високих енергіях?


З особистого досвіду можу сказати, найголовніше — розставити цілі. Кожна людина може знайти своє «навіщо». Головне не робіть цього безцільно, для когось або тому, що так треба. В першу чергу повинен бути мотив і прагнення, тоді ви отримаєте все у подвійному обсязі.

Крім того, цілі визначають діяльність — системи, яким потрібно слідувати, щоб досягти їх. Якщо у вас немає сили волі, то більш ніж ймовірно, що ви здастеся. Тренуйте свою силу волі, вчіться досягати бажаного.

Зрештою, якщо ви дійсно захочете, то ніхто не матиме снаги зупинити вас!

Почніть новий день з чогось приємного, що потужно зарядить вас. Це може бути позитивна книга про особистісне зростання, медитація (хто практикує), навчання, ранкова пробіжка або прогулянка, все, що приносить вам задоволення.

Ранній підйом — це потужний вихід з «зони комфорту». А, як ви знаєте, за межами цієї зони нові горизонти й відкриття.

🌞 Історія Клубу 5 ранку

Коли я був тільки на старті свого експерименту, мої друзі, а потім вже і співзасновники Клубу 5 ранку, Михайло Гайчук і Сергій Шустов, стали першими, хто відгукнувся на мій виклик і вирішили приєднатися. Ми навіть посперечалися, хто з нас протримається довше. Поступово, завдяки нашій активності в соцмережах, до нашого челенджу почали приєднуватися й інші люди.

Отримавши відгук і зацікавленість, ми вирішили запустити Клуб 5 Ранку для українських підприємців. Правила прості, щоб приєднатися до спільноти, потрібно зареєструватися на сайті та пройти два пробних дні. Далі для підключення необхідно внести ціну свого слова (від 66 $). Сума повністю повертається, якщо челендж був пройдений без провалів. Але, а якщо дотриматися правил не вдалося, гроші згорають.

На сьогодні спробували пройти випробування понад 3 000 осіб і тільки 190 зробили це і стали Легендами Клубу 5 ранку. Клуб об’єднує не тільки учасників з України, а й Казахстану, Польщі, Чехії, Німеччини, Франції й навіть США. Серед них підприємці, керівники підприємств, стартапери, тренери, актори, психологи, спортсмени — всі, хто дотримується здорового способу життя і хочуть більшого.

Ми усіляко підтримуємо учасників: обмінюємося досвідом, заряджаємо мотивацією, організовуємо спільне активне дозвілля. Наприклад, першою зустріччю Легенд клубу був похід на 100 кілометрів без сну та їжі. А минулої суботи, о 6 ранку, разом їздили вело екскурсію по ВДНГ.


Наша мета досить проста, але водночас велика, розвинути в кожному почуття життя в моменті й сформувати звичку щоденних перемог над собою.

Кожен може знайти своє «навіщо» ранніх підйомів! Дайте собі відповідь всього на два питання. Заради чого я готовий вставати о 5 ранку? І якби в добі було чотири додаткових години, на що я б їх витратив?

Так, наприклад, ті люди, які займають керівні позиції, отримують високу продуктивність дня. Кожен підприємець, якщо він дійсно хоче, щоб його компанія росла, мріє досягти системності у своєму бізнесі. Новий ритм дає можливість подивитися на всі процеси з боку, розставити пріоритети й правильно розпланувати навантаження.

Студентам система дасть колосальну кількість додаткового часу, а це найцінніший ресурс. З’являється кілька додаткових годин на реально важливі завдання.

Сімейним парам ранні підйоми допоможуть більше часу проводити в домашньому колі, перш ніж їх закрутить вир побутових проблем.

🎊 Кінцевий акорд

Я людина, яка прокидається о 05:00, тому що це мій час. Мені подобається вставати рано і змінюватися, працювати й приділяти час собі й це не просто так, адже я інвестую в себе, а значить інвестую у своє майбутнє. Звичка вставати не пізніше п’ятої ранку і лягати не пізніше десятої вечора змінила моє життя. Ось уже 500 днів як я живу в такому режимі й можу з упевненістю сказати, що це один з найефективніших періодів життя.


Початок кожного нового дня — це ще один шанс стати краще. Прокидайтеся з очікуванням прекрасного, і чогось неймовірного в нашому житті, як результату прикладених вами зусиль.

Головне знайдіть свій персональний сенс для ранніх підйомів. Звичайно, це складно. Але, як тільки ви сформуєте цю звичку, ви відчуєте, що перевершили себе. Відвоювали для себе цілий ранок і стали більш дисциплінованими. Це відчуття схоже на «дай п’ять» від Всесвіту.

Спробуйте і ваш організм вас здивує. Можна хоча б просто спробувати, можна навіть не з понеділка.