Як позбутися від тарганів у квартирі: дієві методи

Čytaty latynkoju
Як позбутися від тарганів у квартирі: дієві методи

Одними з найбільш неприємних «співмешканців», що селяться у квартирі без дозволу господарів, є таргани. У нас до найпоширеніших різновидів цих комах відносяться руді особини (прусаки) і чорні (підвальні) таргани. Сусідство з такою живністю не тільки неприємно, але і доставляє проблеми.
Сама «невинна» з них – забруднення і псування продуктів. Хоча вже одне це є достатнім приводом терміново робити певні дії, щоб позбутися від тарганів. Але ці комахи можуть стати причиною запальних або інфекційних захворювань. Тому знищувати їх необхідно максимально швидко після виявлення в житловому приміщенні.

Причини появи та ознаки

Існує всього два способи попадання тарганів у квартиру: вони «прийшли» самі чи їх занесли. Самостійно вони можуть:

 • від сусідів;
 • з підвалів;
 • з обладнаних сміттєпроводів.

Особливо нашестя комах спостерігається з настанням холодів. Перебратися вони намагаються туди, де є відповідні умови: тепло, їжа і вода. Занести членистоногих можна з покупками з магазину, зі старими речами або меблями. Підходящим «транспортом» для тарганів є домашні тварини.
Стовідсотковим доказом того, що вашу квартиру облюбували для поселення прусаки, є факт наявності хоча б одного комахи. Але навіть якщо ви ще не застали його на «місці злочину», про проблеми може свідчити наявність екскрементів тарганів у крупах, борошні, цукру та інших продуктах харчування. Якщо у вас виникли підозри – негайно займіться пошуком потенційних місць проживання. У багатоповерхівці це можуть бути:

 • кухонні шафки, куточки, простір за холодильником;
 • батареї опалення;
 • елементи обладнання ванної;
 • стояки та лежаки;
 • вентиляційні решітки.

Оскільки таргани є стадними комахами, в таких місцях можна виявити яйця, екскременти, мертвих особин. Після виявлення таких слідів перебування членистоногих у квартирі слід якомога швидше приступати до їх ліквідації. Якщо тарганів поки не дуже багато, можна спробувати позбутися від них самостійно. При наявності цілих колоній краще довірити цю справу фахівцям.

Як позбутися від тарганів народними способами

Методів боротьби з непроханими гостями, якими користувалися ще наші дідусі та бабусі, існує декілька:

 • охолодження приміщення не менше ніж до -100C;
 • нагрівання квартири мінімум до 500C градусів;
 • виготовлення пасток у вигляді банок з пивом чи медом;
 • створення специфічного запаху з допомогою гасу, оцту, нашатирного спирту, ефірної олії.

Можна розкласти лавровий лист, ромашку або полин. Ефективним способом боротьби з домашніми агресорами» вважається натирання поверхонь борною кислотою на ніч. Цей метод дозволяє позбутися від тарганів якщо й не назавжди, то надовго.

Як позбутися від тарганів хімічними засобами

Для «зальотних» комах виробники пропонують різні моделі пасток і крейда. Є ще ультразвукові відлякувачі. До більш дієвих хімічних препаратів відносяться аерозолі, які розпилюють на поверхнях, і гелі для обробки місць скупчення членистоногих.

Дезінсекція тарганів

І все ж стовідсотковим варіантом позбавлення від цієї гидоти є допомога дезінсекторів. Компанія «Ліквідатор» використовує різні методи боротьби з тарганами. Все залежить від вогнища ураження. Паралельно з дезінсекцією наші фахівці можуть провести дезінфекцію приміщення.

Таргани в будинку: профілактика

Щоб звести до мінімуму можливість появи у квартирі цього виду комах, необхідні наступні профілактичні заходи:

 • позбавлення від всього того, що захаращує житло;
 • своєчасне усунення течі в трубах;
 • перекриття дрібною сіткою вентиляції.

Необхідно також підтримувати чистоту в будинку, регулярно проводити вологе прибирання, зберігати продукти харчування в щільно закритою посуді, не складувати в раковині брудний посуд. Після прийняття їжі не залишати на столі залишки їжі.