🥰 Мовний омбудсмен: в Україні створять Музей української мови

Čytaty latynkoju
🥰 Мовний омбудсмен: в Україні створять Музей української мови

Музей української мови

Як повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в Україні планують створити Музей української мови. Наразі вже працюють над концепцією музею разом з Академією педагогічних наук України.

Очікується, що це буде єдина експозиція, яку будуть представляти у закладах освіти. Тарас Кремінь пропонує робити експозицію музею навіть у школах. Це дозволить дітям змалечку дізнаватись більше про рідну мову. В експозиції можна буде дізнатись:

  • які пам’ятки літератури світового рівня належать Україні
  • які письменники є знаковими
  • як забороняли українську та як мова все ж розвинулась попри обмеження

Також мовний омбудсмен зазначив, що такі музеї є звичною практикою в інших країнах.

Це загальноєвропейський досвід. Мої колеги, які займаються імплементацією мовного національного законодавства в різних країнах Європи і з якими ми маємо тісний контакт, показують нам свою «дорожню карту»

Тарас Кремінь, мовний омбудсмен
Читайте також: 🤔 В Україні з’являться професійні переклади філософських творів — від Аристотеля до Канта

Декілька фактів про українську мову

— Згідно з інформацією Національної Академії Наук України українська мова має близько 256 тисяч слів. За лексичним запасом українська найбільш споріднена з білоруською — вона має 84% схожих слів.

— Найдовше слово української мови складається з 30 літер — «дихлордифенілтрихлорметилметан», хімікат, який використовують для боротьби зі шкідниками.

— Літера «П» є найуживанішою в українській, з неї починається найбільша кількість слів. Натомість найменше використовують літеру «Ф» — ця літера з’явилась відносно не так давно й зазвичай її використовують у запозиченнях з інших мов.

— Найбільше синонімів має слово «бити» — 45.

— «Заповіт» Тараса Шевченка має найбільшу кількість перекладів — його можна прочитати 147 мовами.