Нова сила природи
Наразі науці відомі чотири сили природи: гравітаційна, електромагнітна, сильна та слабка. Ці сили є фундаментальними й вони визначають взаємодію всіх об’єктів і частинок у всесвіті.
Однак під час експерименту Muon g-2 науковці лабораторії Фермілаб, можливо, виявили нову, п’яту силу природи. Дослідження показало, що взаємодія мюонів, субатомних часток, не узгоджується зі Стандартною моделлю елементарних часток у всесвіті.
Стандартна модель вважає, що весь світ створений з частинок розміром менше атома. Деякі з цих частинок складаються з ще менших частин, інші ж вже не розділяються — їх ще називають елементарними. Саме такою елементарною частинкою і є мюон — він схожий на електрон, втім важчий за нього у 200 разів.
Дослідники розігнали мюони на циркулярному колайдері під впливом магнітного поля. Під час експерименту частки мали коливатись із певною частотою, однак коливання були більшим, аніж вчені навіть очікували.
Науковці вважають, що таке явище можна пояснити лише дією нової, раніше невідомою сили природи. Також це може означати, що може існувати нова частинка, з якої може бути створений весь всесвіт.
Це просто незбагненно. Потенційно це може перевернути всю фізику з ніг на голову. У нас було багато нерозгаданих загадок, і ми, можливо, виявили ключ до їхнього вирішення
Меггі Едерін-Покок, науковиця
Наразі науковці проводять додаткові дослідження і якщо вони знайдуть певну закономірність, то з часом можна буде зрозуміти природу нової сили. На думку дослідників п’ята природна сила могла б пояснити багато невирішених питань, які мають фізики — наприклад, розширення всесвіту.