Тест: Чи зможете ви створити сервіс на основі відкритих даних?

Čytaty latynkoju
Тест: Чи зможете ви створити сервіс на основі відкритих даних?

За декілька останніх років бізнес та громадськість створили десятки ІТ-продуктів на основі відкритих даних. Найбільш знаними прикладами є OpenDataBot, YouControl, EasyWay, bihus.декларації, DOZORRO та інші. Їх сумарна щомісячна аудиторія оцінюється від 1.4 до 4.9 млн користувачів.

Органи влади також все частіше починають упроваджувати подібні застосунки. Однак великим викликом таких проєктів є ефективність, сталість та антикорупційний вплив.

Для того, щоб підвищити спроможність державного сектору до створення ІТ-продуктів з використанням відкритих даних, була започаткована програма Open Data Mastermind. Вона допоможе держслужбовцям перетворити ідеї сервісів на готові до втілення концепції та прототипи. Проєкти, що будуть розроблені у межах програми, зможуть запобігати корупції, підвищувати ефективність і прозорість органів влади, допомагати у прийнятті управлінських рішень.

Дізнатися більше про умови участі можна за посиланням — https://odm.data.gov.ua/. Реєстрація триває до 25 січня 2021 року. Програма реалізується USAID/UK aid проєктом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» спільно з Міністерством цифрової трансформації України. Партнер проєкту — 1991 Open Data Incubator.

Цей тест допоможе розібратися, наскільки ви володієте необхідними теоретичними знаннями та практичними навичками для створення застосунків на основі відкритих даних. Тест орієнтований переважно на державних службовців. Однак він стане також цікавим для представників бізнесу та громадськості.

Публікацію створено у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», що фінансується урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та урядом Великої Британії через UK aid. Думки та погляди, висловлені у матеріалі, не обов’язково відображають погляди Агентства USAID, Уряду США та Уряду Великої Британії.

Автор тесту: Богдан Тишкевич