Ефективність AstraZeneca
Наприкінці листопада Оксфордський університет та компанія AstraZeneca провели дослідження з ефективності вакцини. Тестування проходило у два етапи. Спочатку добровольці отримували половину дозу вакцини, а через місяць повну — результати склали 90%.
На другому етапі волонтерам ввели повну дозу і на початку, і через місяць — врешті це дало ефективність у 62%. Середня ефективність AstraZeneca склала 70%.
За одного з варіантів введення вакцина може бути ефективна приблизно на 90%, до того ж якщо використовувати цей спосіб, то завдяки тому ж обсягу препарату можна вакцинувати більшу кількість людей
Ендрю Поллард, Професор
А нещодавно у компанії повідомили, що вони винайшли формулу, яка дозволить збільшити середню ефективність вакцини на 90%.
Ми вважаємо, що нам вдалося знайти формулу успіху і спосіб вийти на настільки ж високі показники ефективності, як у всіх інших, після введення двох доз
Паскаль Соріо, Виконавчий директор компанії
Очікується, що вакцина зможе конкурувати з ліками інших компаній — Pfizer/BioNTech (95%) та Moderna (94,5%).
AstraZeneca — це та сама вакцина, яку планують поставити в Україну вже наступного року.
Вакцинація в Україні
За словами Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, в рамках програми COVAX Україна може отримати вісім мільйонів доз вакцини AstraZeneca — цього має вистачити на чотири мільйони населення, оскільки на одну людину необхідно дві дози.
Ми готуємося до будь-якого розвитку подій, в тому числі й до зберігання і транспортування Pfizer, яка зберігається при температурі мінус 70 градусів. У нас є можливості це робити. Кількість одноразового зберігання менше, ніж при +2...+8, але ми залучаємо промислові компанії, щоб її зберігати та транспортувати
Максим Степанов, Міністр охорони здоров’я України
Крім того, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд планує виділити додатково 3 мільярди гривень на закупівлю вакцини проти COVID-19. Також за його словами створять спеціальний фонд, що акумулюватиме кошти на вакцини та доплати лікарям.