🏃🏼‍♂️ «Добова норма руху»: скільки треба займатись, аби компенсувати 10 годин сидячої роботи

Čytaty latynkoju
🏃🏼‍♂️ «Добова норма руху»: скільки треба займатись, аби компенсувати 10 годин сидячої роботи

Добова норма руху

Згідно з дослідженням міжнародної команди науковців опублікованим в журналі Science Alert, виявилось, що на день цілком достатньо 30-40 хвилин фізичної активності, аби компенсувати негативний вплив від 10-годинної сидячої роботи. Це можуть бути або активні вправи, аби помірні фізичні дії — необов’язково заняття спортом.

Дослідження базується на аналізі дев’яти попередніх робіт — загалом участь брали 44 370 людей. Усі учасники носили фітнес-браслети, аби можна було точно відстежувати їхню фізичну активність — кількість витрачених кілокалорій на день, пульс та інші характеристики.

Чим менше кількість фізичної активності на день, тим більший шанс передчасної смерті — уникнути це можна завдяки 30-40 хвилинам руху.

Ці рекомендації дуже своєчасні, враховуючи, що ми перебуваємо в розпалі глобальної пандемії, яка змушує людей надовго залишатися в приміщенні й сприяє зростанню малорухливої поведінки

Еммануель Стаматакіс, Дослідник фізичної активності й здоров'я населення
Читайте також: 📱 Запустили мобільний застосунок Mixsport — пошук спортивних локацій, тренерів та івентів в Україні

Не треба обов’язково займатись спортом — це можуть бути просто якісь активні дії: прибирання, швидка ходьба, ігри, танці та багато чого іншого.

Також науковці рекомендують завжди обирати активний спосіб пересування — замість ліфта чи ескалатора обрати сходи.

Окрім того, не варто розпочинати одразу з 30 хвилин — все можна робити поступово й з часом збільшувати навантаження. Вже у майбутньому ви не відчуватиме втому й зможете продовжувати надалі проводити різноманітні активні дії на день.