Що за опитування
Як раніше повідомив президент України Володимир Зеленський, одночасно з місцевими виборами 25 жовтня пройде «Всенародне опитування». У неділю українцям запропонували дати відповідь на п’ять запитань.
Опитування проходило поряд з виборчими дільницями за допомогою волонтерів. Участь в опитуванні добровільна. Варто зауважити, що під цим опитуванням не є жодної юридичної основи, а його результати не зобов’язують до якихось рішень органів влади.
25 жовтня на виборчій дільниці я задам тобі п'ять важливих питань про те, що ми обговорюємо на вулиці, на кухні та в інтернеті, про що сперечаємось з друзями, батьками або таксистами. Про те, про що нас раніше ніколи не питали. П'ять важливих питань, щоб дізнатися твою думку.
Володимир Зеленський, Президент України
Ось перелік питань, які були на опитуванні:
- Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
- Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
- Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
- Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях — для зменшення болю у важких хворих?
- Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?
Результати «опитування Зеленського»
Перед тим як аналізувати результати ініціативи, варто зазначити, що її не можна називати соціологічним опитуванням, оскільки не було дотримано методології соцопитувань, а також під час голосування допускалися численні вкиди — одна людина могла заповнити ледь не необмежену кількість опитувальних листів.
Також результати опитування не несуть жодних правових наслідків та не зобов’язують владу вживати жодних кроків на імплементацію цих результатів.
Згідно з даними соціологічної групи «Рейтинг», українці відповіли позитивно на всі п’ять запитань, окрім створення вільної економічної зони на Донбасі.
Перше питання, про довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах, підтримали 81% українців, 16% — не підтримують.
45% українців позитивно відреагували на ідею створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей. 43% з респондентів — проти, ще 12% — не визначилися.
Майже всі, 95% українців, за скорочення кількості народних депутатів до 300. 4% — проти.
За легалізацію канабісу в медичних цілях для полегшення болю важкохворих проголосували 70% респондентів, а 24% висловилися проти.
А на п’яте запитання, про право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, 78% респондентів відповіли позитивно. 10% відповіли негативно, а ще 12% — не змогли відповісти.
Згідно з меморандумом, усі його підписанти (США, Великобританія та РФ) в 1994 році зобов’язалися не використовувати проти України ядерну зброю та утримуватися від загрози використання будь-якої зброї проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України. Натомість Україна відмовилась від ядерної зброї.
Детально ознайомитись з результатами «опитування Зеленського» можна за посиланням.