🙅‍♀️ Науковці виявили, де краще сидіти за столом, аби не заразитись COVID-19

Čytaty latynkoju
🙅‍♀️ Науковці виявили, де краще сидіти за столом, аби не заразитись COVID-19

Як не заразитись COVID-19 за столом

За допомогою суперкомп’ютера Fugaku японські науковці відтворили точну модель розповсюдження COVID-19 за столом у ресторані. Вони зробили симуляцію спілкування чотирьох людей за столиком 60 на 60 сантиметрів — це стандартні розміри столів у закладах Японії.

Виявилось, якщо сидіти поряд зі своїм співрозмовником, то ризик захворіти підвищується у п’ять разів, аніж якби ви сиділи навпроти. До того ж шанси зараження збільшуються, якщо співрозмовник повертає голову до вас.

Також експеримент показав, що за 30% вологи у приміщенні поширення аерозольних часток збільшується у два рази в порівнянні з рівнем вологості в 60% і вище.

Тобто, якщо використовувати зволожувач повітря, то можна суттєво зменшити шанс захворіти.

Максимально зменшити ризик захворіти на COVID-19 під час спілкування за столом можна за умови, якщо сидіти по діагоналі зі своїм співрозмовником. Так буде потрапляти мінімальна кількість шкідливих частинок.

Детально ознайомитись з результатами дослідження можна за посиланням.

Раніше ми вже писали, як Оксфорд розробив тест на COVID-19, що показує результат за 5 хвилин.

Читайте також: 😈 Sound the Excuse: створили аудіобібліотеку, аби завершити відеоконференції

Швидкий тест

Науковці Оксфордського університету винайшли тест, який може виявити, чи є у вас хвороба лишень за п’ять хвилин.

На відміну від звичайних тестів, цей не шукає геном COVID-19, а лише виділяє наявність вірусних часток. Це тест робить за допомогою коротких флуоресцентних ланцюжків ДНК. Вже потім протягом п’яти хвилин мікроскопом можна переглянути, чи є віруси «з підсвіткою». Тест визначає лише частки коронавірусу, тому він не сплутає COVID-19 з іншими схожими хворобами.

На думку дослідників, за допомогою цього тесту можна заощадити гроші, оскільки їх тип тестування не потребує особливих витрат на виготовлення.

Науковці планують вже до кінця цього року зареєструвати свій винахід. У 2021 році розпочнуть масове виробництво тестів, які використовуватимуть у громадських місцях для швидкої перевірки на наявність хвороби.

Раніше ми вже писали? ВООЗ: вакцина проти COVID-19 може з’явитись до кінця 2020 року, як вакцина проти COVID-19 може з’явитись до кінця 2020 року.