🍄 Adidas, Gucci, Stella McCartney вироблятимуть одяг з грибів — замінник шкіри

Čytaty latynkoju
🍄 Adidas, Gucci, Stella McCartney вироблятимуть одяг з грибів — замінник шкіри

Замінник шкіри з грибів

Бренди Adidas, Kering (Gucci та Saint Laurent) та Stella McCartney співпрацюватимуть зі стартапом з Сан-Франциско Bolt Threads, що виробляє екологічну шкіру з грибів, передає The New York Times.

Виробники одягу проінвестували в виробництво замінника тваринної шкіри для одягу з міцелію грибів. Однак точна сума інвестицій не розголошується. Як зазначив засновник стартапу Ден Уідмайер, вже наступного року з’явиться одяг цих брендів з екологічною шкірою Mylo.

Читайте також: ⚰️ Стартап виробляє домовини із грибів — це супер екологічно

Замінник шкіри з грибів виготовляють на заводах в Європі, на яких раніше виробляли гриби. Проте точну локацію заводів тримають у секреті.

Екологічну шкіру виготовляють з кореня грибів — міцелію.

Коли ви торкаєте синтетичну шкіру, ви відчуваєте холодний пластик. А Mylo має еластичність і тепло, які дійсно здаються природними.

Джеймі Бейнбрідж, Віцепрезидент Bolt Threads

Приблизно за 8-10 днів міцелій вирощують при контрольованій температурі та вологості, після чого отримують листи зі шкірою. Потім ці листи обробляють та фарбують.

Також стартап виробляє штучну нитку з білку та спеціальних дріжджів. Нитка Microsilk нагадує шовк павуків. Її вже раніше використовували у капсульній колекції Stella McCartney.

Раніше ми вже писали? Стартап Burrito Pop винайшов «тримач для шаурми» — чого це не вигадали раніше?, як стартап Burrito Pop винайшов «тримач для шаурми» — чого це не вигадали раніше?