🌍 Зеленський хоче Олімпіаду в Україні — це коштує мільярди

Čytaty latynkoju
🌍 Зеленський хоче Олімпіаду в Україні — це коштує мільярди

Що відбулося

Міністр спорту, у колишньому сам спортсмен-фехтувальник, Вадим Гутцайт дав інтерв’ю виданню Tribuna.com, де розповів, що президент Володимир Зеленський доручив йому готувати країну до проведення Олімпіади.

От ми провели Євро-2012. Ви бачили, як нація об’єдналась? Супер! Як всі вболівали, як би комусь не було погано.

Вадим Гутцайт, міністр спорту

Міністр зазначив, що на проведення Олімпійських ігор Україні потрібна матеріально-технічна база — тобто, спортивні об’єкти та інша інфраструктура. За словами Гутцайта, президент очікує від міністерства технічне завдання — визначити, що саме необхідно для проведення змагань.

Яку саме Олімпіаду Україна зможе прийняти — літню чи зимову, а також якого року, чиновник не уточнив. Але найближча Олімпіада, місце проведення якої ще не визначене, відбудеться у 2032 році. Це будуть зимові Олімпійські ігри.

Стратегія розвитку спорту в Україні

Варто також зазначити, що влітку міністерство вже представило стратегію розвитку спорту в Україні до 2028 року. В рамках цієї стратегії планується:

  • побудувати 25 спортивних об’єктів-магнітів в Україні
  • 5 сучасних олімпійських центрів
  • у 2028 році входити до топ-20 олімпійських збірних у світі

І багато іншого.

Проведення Олімпійських ігор

В Україні Олімпійські ігри наразі ще не проводилися, але плани подати заявку вже були. Під час президентства Віктора Януковича Україна збиралася проводити зимову Олімпіаду 2022 року (врешті, це право отримав Пекін). На проведення змагань планували витратити до $10 млрд.

Олімпіади останніх років також влітали платникам податків у копієчку. Зокрема, британці заплатили за літні змагання близько $12 млрд, а бразильці — більш як $13 млрд.

Зимові Олімпійські ігри коштують дещо менше — наприклад, американцям вони обходилися у суми близько $2 млрд доларів як в Атланті, так і в Солт-Лейк Сіті. Проте, важливо врахувати, що зимові Олімпіади зазвичай проводять на гірськолижних курортах з уже розвинутою інфраструктурою.

Для порівняння, український державний бюджет на 2021 рік запланований у розмірі близько $37 мільярдів.