Опитування про мову в Україні
Згідно з результатами опитування фонду «Демократичні ініціативи» та «Центру Разумкова», більша частина українців (79%) вважають, що всі громадяни України зобов’язані знати українську мову. Лише 16% не погоджуються з цим твердженням, 28% незгодних знаходиться на Сході, але більшість (65%) підтримують обов’язкове знання громадянами державної мови й в цьому регіоні.
72% громадян вважають, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України. Проблеми розвитку української мови першочерговими вважають 20% українців.
Ще 44% вважають розвиток української мови важливою проблемою, хоча й визнають, що країна має більш нагальні потреби.
Також 82% зазначають, що державні службовці повинні спілкуватись винятково державною мовою у робочий час.
Понад половина українців — 51% — вважає, що мовні права україномовних людей на окупованих територіях Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей порушуються.
25% це систематичні порушення та ще 26% — окремі випадки. 19% опитаних зазначили, що порушення немає, а 31% респондентів не мають власної думки з цього приводу.
В усіх регіонах схвалюють і викладання більшості шкільних предметів державною мовою. Загалом в Україні прихильно ставляться до цього 77%, проти — 17%.
У порівнянні даних опитування за цей рік та результатів перепису населення за 2001 рік, загальна кількість людей, що вважають українську своєю рідною мовою — значно зросла. Майже 74% респондентів визначили українську рідною проти 67,5% даних 19-річної давнини — це більше на 6,5%.
Опитування проводили з 14 до 19 серпня в усіх регіонах України, крім тимчасово окупованого Криму та територій Донецької та Луганської областей. Участь у дослідженні брали 2018 українців від 18 років і старше, а теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Ознайомитись з повними результатами дослідження можна за посиланням.
Раніше ми вже писали✍? Grammarly запустили проєкт, що допоможе створювати та покращувати онлайн-сервіси для української мови, як Grammarly запустили проєкт, що допоможе створювати та покращувати онлайн-сервіси для української мови.