🛴 У Раді пропонують врегулювати рух електросамокатів і легкого транспорту — заборона їзди тротуарами та інше

Čytaty latynkoju
🛴 У Раді пропонують врегулювати рух електросамокатів і легкого транспорту — заборона їзди тротуарами та інше

Електросамокат, гіроскутери та інший транспорт на дорозі

У Раді запропонували законопроєкт №3023, згідно з яким власники персонального легкого електротранспорту, можуть стати повноправними учасниками дорожнього руху з певними обов’язками. Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Олександр Горенюк.

Відповідно до законопроєкту, до цієї категорії належатимуть особи, які пересуваються на одно-, дво- або триколісному транспортному засобі — електричних скутерах, сіґвеях, гіробордах, гіроскутерах тощо. Крім того, до категорії додадуть чотириколісні лонґборди за пропозицію в коментарях. Водночас, законопроєкт не стосується інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Легкий персональний електротранспорт матиме право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а якщо їх немає — по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю. Тротуари у перелік дозволених шляхів не входять.

Також вони будуть зобов’язані:

  • Використовувати технічно справний та належним чином обладнаний транспорт
  • Рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів
  • Керувати транспортом, що обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Проте ця вимога не поширюється на той випадок, якщо немає можливості облаштувати відповідне обладнання
Читайте також: 🚶🏼‍♂️ У Раді хочуть посилити відповідальність за порушення правил дорожнього руху для пішоходів

Непокора власників електротранспорту сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях тягнуть за собою попередження або штраф у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів — 51₴.

А за порушення правил дорожнього руху необхідно буде сплатити штраф — п’ять неоподатковуваних мінімумів (85₴).

Зміни для велосипедистів

  • Їм заборонять користуватися під час руху засобами зв’язку, тримаючи їх у руці
  • Під час руху у темну пору доби або в умовах обмеженої видимості велосипедисти будуть зобов’язані виділити себе за допомогою світлоповертальних елементів, що закріплюються на зовнішньому одязі або в інший спосіб
  • Також не можна буде допускати випадків керування велосипедом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції — цього раніше не було

Наразі законопроєкт готується до винесення на розгляд відповідним комітетом Верховної Ради, після чого буде переданий у зал для голосування у першому читанні.

Раніше ми вже писали? В Україні можуть розпочати штрафувати за спам, як в Україні можуть розпочати штрафувати за спам.