🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції

Čytaty latynkoju
🇺🇦 «Руки геть від закону про мову!»: активісти вивісили 25-метровий банер у День Конституції

Банер та День Конституції

Активісти зазначають, що акцію провели через потенційні зміни у законі про мову. Так, у доопрацьованому законопроєкті «Про медіа» заплановано внести низку послаблень до «мовного закону».

Крім того, цей законопроєкт фактично знищує чинний Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

На розгляді у Верховній Раді також перебуває законопроєкт №2362 скандального депутата-«слуги» Максима Бужанського щодо замороження переходу російськомовних 5-11 класів на українську мову навчання та дозвіл викладати предмети в україномовних школах іншими мовами.

Ми хочемо застерегти владу від руйнівних кроків у мовній і культурній сфері та припинити наступ на мову і культурний простір.

Катерина Чепура, Організаторка акції

Також активістів обурює, що влада вже півроку гальмує початок роботи Уповноваженого з захисту державної мови та Секретаріату Уповноваженого, які за законом про мову мали б уже працювати.

Читайте також: 🇺🇦 Є різниця! Чому мова має значення навіть у TikTok (експеримент редакції)

Окрім того активісти не задоволені призначенням міністра освіти Сергія Шкарлета, якого пов’язують з плагіатом і нецільовим використанням коштів.

Сам банер активісти малювали впродовж 9-ти годин напередодні, 27 червня, на Дніпровській набережній.

День Конституції організатори обрали не випадково, адже саме в Основному законі чітко зазначено, що державною мовою України є українська мова і будь-які спроби послабити її становище є спробою ревізії Конституції України.

Як добре ви знаєте Конституцію України? Пройдіть наш тест⚖️ Як добре ви знаєте Конституцію України — тест на 10 запитань на 10 запитань.