🇺🇦 Закон про мову: з 16 січня реклама лише українською мовою, що з онлайн

Čytaty latynkoju
🇺🇦 Закон про мову: з 16 січня реклама лише українською мовою, що з онлайн

16 січня набуває чинності частина «закону про мову» у рекламній політиці. Реклама на телебаченні, радіо, та у пресі має бути українською мовою.

Де реклама українською

Закон не передбачає окремої статті, яка регулювала б ринок онлайн-реклами. Стаття 32 починається з норми про те, що мовою реклами в Україні є державна мова.

Юрист у коментарі Vector зазначив, що дана норма поширюється і на інтернет, включаючи банери, контекстну рекламу, ролики на YouTube, соцмережі та рекламні розсилки.

реклама

Які винятки

  • Телерадіоорганізації, які ведуть мовлення на одній або декількох офіційних мовах Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу на офіційних мовах ЄС, паралельно з українською.
  • Друковані ЗМІ, які видаються на одній з офіційних мов Європейського Союзу, можуть розміщувати рекламу на мові, на якій виходить саме видання. Нагадаємо, англійська та французька входять до офіційних мов ЄС, російська — ні (повний список за посиланням).

Відповідальність

Спочатку порушник отримає попередження від Уповноваженого із захисту державної мови. За порушення закону про застосування української в освіті, науці, культурі, книговиданні, електронних інформаційних системах, публічних заходах, рекламі – від 3 400₴ до 5 100₴. Повторне порушення коштуватиме 500-700 неоподатковуваних мінімумів (від 8500₴ до 11 900₴).

матеріалі?? Рада ухвалила новий мовний закон 5670-д. Що зміниться.

? Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.