📌 Як в Україні хочуть регулювати медіа: реєстрація онлайн-ЗМІ, домен .UA та fair play

Čytaty latynkoju
📌 Як в Україні хочуть регулювати медіа: реєстрація онлайн-ЗМІ, домен .UA та fair play

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення буде займатися всіма суб’єктами медіаринку, включно з українськими онлайн-медіа та цифровими платформами, що працюють в країні.

Про це на зустрічі зі журналістами розповів керівник комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Ліга.tech.

Реєстрація онлайн-ЗМІ

Він показав драфт нового закону про медіа, який до кінця року повинен піти в Раду. У ньому пропонують норму реєстрації онлайн-ЗМІ, які працюють в Україні, а також реєстрацію соцмереж (Google, YouTube, Facebook) з метою подальшого оподаткування.

медіа

Обидва питання поки розглядаються.

Домени

У презентації зазначили, що, крім штрафів, передбачається блокування онлайн-ресурсів за рішенням суду. Також є відмітка у розділі Юрисдикція, що для онлайн-ЗМІ — домен .UA і домен другого рівня .UA. Не дуже зрозуміло, що робити з медіа на інших доменах — .net, .com.

Fair play

Ще один новий принцип — введення fair play. Дохід не повинен бути менше, ніж обсяг фінансової підтримки ЗМІ власником. Ткаченко уточнив, що він хоче, щоб ця вимога торкнулася всіх українських ЗМІ, бо більшість з них — приватні.

медіа

Також передбачається створення посади медійного омбудсмена з питань інформації. Він із залученням громадських організацій проводитиме моніторинг ЗМІ на предмет дезінформації.

Читайте також про те, що в Україні хочуть ввести?В Україні хочуть ввести податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів податки для Netflix, YouTube та стримінгових сервісів.