Електронні послуги в Україні
У 2019 році планують впровадити понад 30 електронних послуг. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Олексій Вискуб, заступник голови Держагентства з питань електронного врядування.
«Проводимо зустрічі з Мін’юстом та ДФС, також до кінця тижня з ПФУ, Держгеокадастром, МВС для того, щоб забезпечити можливість українцям отримувати через е-кабінет доступ до своїх даних в базових реєстрах – майно, бізнес, земля, транспорт, податки, РАГС тощо», – розповів Вискуб.
Безпека
Він також прокоментував повідомлення про те, обмін між реєстрами призведе до неконтрольованого доступу до персональних даних.
«На жаль, це було раніше і є наразі. У системі Трембіта, яка запроваджує єдині підходи та правила до е-взаємодії, реалізовано ключовий принцип ЄС – громадянин має право знати хто і на якій підставі запитував інформацію з реєстру про нього», – запевнив заступник голови Держагентства.
Які саме е-послуги
Вискуб нагадав, що указ президента передбачає завдання з розвитку е-послуг (портал, е-кабінет, мобдодаток, е-оплата, пріоритетні е-послуги), е-ідентифікації (демографічний реєстр, верифікація даних про громадян, єдиний ідентифікатор) та аудиту державних реєстрів.
Читайте також про те, що ВВП України виріс? ВВП України виріс на 1,6% у порівнянні з попереднім кварталом на 1,6% у порівнянні з попереднім кварталом.