🍿 Стартує онлайн-версія проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа»

Čytaty latynkoju
🍿 Стартує онлайн-версія проєкту «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа»

Проєкт «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа»

Куратори та активісти запрошуються для створення онлайн-версій кіноклубів та організації некомерційних безкоштовних онлайн-показів.

Для початку роботи організаторам кіноклубів необхідно створити власний профіль та зареєструвати кіноклуб на сайті проєкту, відібрати до програми запропоновані фільми та запланувати покази. Всі члени кіноклубу зможуть долучитись до спільного перегляду онлайн та провести віртуальну дискусію побаченого.

Першим проєктом онлайн-платформи стане фестиваль «Нове українське кіно», який триватиме з 27 липня по 31 жовтня та реалізується за підтримки Держкіно України. До його програми увійшли найкращі стрічки національного виробництва останніх років:

«Донбас»

Сатирична драма «Донбас» Сергія Лозниці була вперше представлена в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де отримала премію за режисуру. У жовтні фільм було відзначено премією «КІНОКОЛО», яка щорічно вручається від імені спільноти кінокритиків України, за найкращі фільм та режисуру. «Донбас» представляв Україну у якості національного кандидата на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою у 2019 році.

«Герой мого часу»

Читайте також: 🇪🇺 8 найяскравіших проєктів, профінансованих програмою ЄС «Креативна Європа»: як стати одним з них

Гостросоціальна комедія «Герой мого часу» Тоні Ноябрьової — перший повнометражний фільм режисерки, яка раніше працювала над короткометражним стрічками та створювала кліпи для таких виконавців як Pianoбой і Скрябін.

Прем’єра стрічки відбулася на Одеському кінофестивалі, де «Герой мого часу» з аншлагом відкрив Національний конкурс фестивалю і був відзначений премією за найкращу режисуру.

«Дике поле»

Істерн «Дике поле» — екранізація культового роману Сергія Жадана «Ворошиловград» та дебютна стрічка Ярослава Лодигіна. Головний герой фільму змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Фільм створювався у копродукції України, Швейцарії та Нідерландів.

«Крути 1918»

Історичний екшн «Крути 1918» Олексія Шапарєва знято за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів закохуються в одну дівчину. Цього року стрічку було відзначено премією глядацьких симпатій від Української кіноакадемії («Золота дзиґа»).

«Місто, в якому не ходять гроші»

«Місто, в якому не ходять гроші» Ганки Третяк  — драма-фантасмагорія, створена на основі однойменної повісті Кузьми Скрябіна. Робота над кінокартиною тривала близько п’яти з половиною років. Кузьма виступив сценаристом та оповідачем фільму — його закадрова розповідь записана ще у 2013 році, за два роки до загибелі автора.

«Міф»

Документальний фільм «Міф» Леоніда Кантера та Івана Яснія розповідає про життя українця Василя Сліпака, Героя України, всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери. Стрічку відзначено премією «Золота дзиґа» за найкращий документальний фільм.

Також ми вже раніше писали? У Києві відкрили безкоштовний кінотеатр просто неба — розклад, як у Києві відкрили безкоштовний кінотеатр просто неба — розклад.