🍒 У липні планують запатентувати першу українську ягоду — «Мелітопольська черешня»

Čytaty latynkoju
🍒 У липні планують запатентувати першу українську ягоду — «Мелітопольська черешня»

«Мелітопольська черешня»

«Асоціація виробників мелітопольської черешні» подала заявку на реєстрацію географічного зазначення походження товару. Про це повідомили в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Історія ягоди розпочинається ще з ХІХ сторіччя. Її вирощують у районі міста Мелітополь та оточуючих населених пунктах.

Мелітопольська черешня — товар елітного класу, плоди якої збирають вручну. Ягоди характеризується багатим ароматом і смаком, збалансованим вмістом цукру та кислоти, а також відмінними товарними властивостями.

Повідомлення на Facebook-сторінці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Раніше в Україні вже зареєстрували продукт, який має географічне зазначення — «Гуцульська овеча бриндзя».

Читайте також: 👻 Німецький дизайнер розробив шрифт Mohyla Sans, надихнувшись українськими надгробками

«Гуцульська овеча бриндзя»

Минулого року «Гуцульська овеча бриндзя» отримала свій патнет географічного зазначення, що зробило його першим продуктом в Україні з таким званням.

«Бриндзю» виготовляють на літніх високогірних пасовищах Карпат з гірського овечого молока відповідно до традицій, що сходять до XV століття, про це повідомляють в агенстві Інтерфакс-Україна.

Як зазначила заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, такий патент надає багато можливостей.

Продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов'язані з їхнім походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину і історію України. Така продукція забезпечить перспективами не тільки розвиток локального виробництва, а й ефективну роботу на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу і впізнаваності України як виробника харчової продукції світового рівня.

Олена Ковальова, Заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України

Також ми вже писали? Херсонщина отримала новий брендинг — «Впусти вітер в голову», як Херсонщина отримала новий брендинг — «Впусти вітер в голову».