За результатами загальнонаціонального опитування з фінансової грамотності, проведеного на замовлення Проєкту USAID «Трансформація фінансового сектору», багато українців незадоволені надавачами фінансових послуг (банками, фінансовими компаніями), але просто сприймають це як життєвий факт.
До того ж 45% споживачів не знають, кому скаржитися та куди звертатися за захистом своїх прав. Суди вважаються дорогою та повільною альтернативою розв’язання суперечок з фінансовими установами.
Що відомо про платформу медіації
Споживачі зможуть реєструвати у цій системі скарги, які потім передаватимуться підключеним до системи фінансовим установам, а відповіді на скарги будуть відстежуватися та контролюватися до врегулювання.
Це буде перший в Україні незалежний майданчик, який дозволить фізичним особам вирішувати суперечки із надавачами фінансових послуг швидко, безоплатно та без звернення до регулятора чи суду.
Платформа допоможе виявити слабкі місця у продуктах чи процесах надавачів фінансових послуг, а також розвантажить регуляторів та судову систему
Ростислав Дюк, голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній
Окрім прийому, моніторингу та аналізу звернень споживачів, «ФінСкарга» виконуватиме роль медіатора, надаючи обом сторонам суперечки можливість отримати консультативну підтримку з певного питання та досягти згоди. За допомогою платформи медіації, UAFIC також проводитиме дослідження з метою виявлення основних причин невдоволення споживачів при отриманні та користуванні фінансовими послугами.
Коли запустять
Сервіс буде доступний на будь-яких пристроях за умови підключення до інтернету. У тестовому режимі платформа запрацює в серпні 2020 року, а офіційний запуск заплановано на початок жовтня.
Читайте також про те, як витрачати менше, не змінюючи спосіб життя? Як витрачати менше, не змінюючи спосіб життя — гайд з раціональної витрати грошей — гайд з раціональної витрати грошей.