📄 Звільнення від ЄСВ та податків — Рада хоче полегшити підприємцям наслідки кризи через COVID-19

Čytaty latynkoju
📄 Звільнення від ЄСВ та податків — Рада хоче полегшити підприємцям наслідки кризи через COVID-19

Що пропонує податковий комітет

Як повідомляє портал Цензор.НЕТ, народні депутати пропонують такі нововведення:

  • Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців або більше.
  • Звільнення від ЄСВ всіх самозайнятих осіб протягом двох місяців.
  • Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року. На камеральні перевірки заборона не розповсюджується.
  • Дозволено подавати декларації фізособам-підприємцям до 1 липня поточного року.
  • Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об’єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року.
  • Звільнення від податку за комерційну нерухомість до 31 травня 2020 року. Наприклад, у людини магазин, який треба закрити на період карантину, можна не платити податки на землю і нерухомість.
  • Набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.
  • Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи.

Також він зазначає, що комітет запропонує і інші заходи, крім звільнення від ЄСВ та податкових пільг. Вони будуть обговорюватись окремо, спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку.

Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця. Якщо є витрати на утримання, на амортизацію — вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція — ми визнаємо ситуацію, пов'язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)

Данило Гетманцев, Голова комітету з питань фінансів

Раніше Данило Гетманцев, голова податкового комітету Верховної Ради, опублікував пост на фейсбуці, де закликав експертів та представників бізнесу розповісти, які заходи вони очікують від влади для підтримки підприємців.

Коли ухвалять?

Гетманцев зазначає, що законопроєкт ще не пройшов остаточну редакцію, проте буде готовий до наступного позачергового засідання Верховної Ради 17 березня. Народні депутати мають проголосувати за нього у першому та другому читаннях. Потім законопроєкт відправиться на підпис Президенту.

Задля впровадження нових законопроєктів було проведено дослідження досвіду інших країн у подібних кризових ситуаціях. Також звернулись до експертного середовища, що допомогло розробити концепцію проєкту.

Раніше ми писали? Відеофіксація: розпочався пілотний проєкт на дорогах України — де встановлять камери (оновлено) про пілотний проєкт відеофіксації на дорогах України.