📙 Посібник для працівників Tesla — як працюють у компанії Ілона Маска

Čytaty latynkoju
📙 Посібник для працівників Tesla — як працюють у компанії Ілона Маска

Репортер Business Insider Марк Матоушек опублікував скани посібника працівників компанії Tesla. Документ містить лише чотири сторінки та має назву «Посібник “Антипосібник”» (Anti-Handbook Handbook).

«Ми Tesla. Ми змінюємо світ. Ми готові переосмислити все”, —  так починається посібник — “Ми різні, і нам подобається це. Бути різними дозволяє нам робити те, що ніхто інший не робить; робити те, що говорять нам інші — неможливо».

Це — не типова збірка правил, як ми до неї звикли. Її автор, сам Ілон Маск, приділив максимальну увагу не детальним настановам для працівників, а розповіді про те, чим насправді є Tesla, що є сутністю компанії і ким є працівник у цій системі.

Tesla Anti-Handbook Handbook by Insider Inc. on Scribd

Якщо ви бачите можливості для вдосконалення, кажіть — навіть якщо ваші ідеї знаходяться за межами вашої сфери відповідальності. Ви маєте особисту роль в успіху Tesla, тому діліться своїми ідеями. Гарні ідеї нічого не варті, якщо ви триматимете їх при собі

Ілон Маск, керівник Tesla

У Tesla дуже сподіваються, що працівники вкладатимуть себе у кожен аспект розвитку компанії — саме це проходить червоною ниткою крізь весь посібник. В компанії заохочують працівників ставити питання та висловлювати зауваження. Кожен працівник може навіть надіслати повідомлення Ілону або особисто з ним зустрітись.

Ми хочемо оточити себе людьми, які роблять правильні речі та працюють доброчесно навіть тоді, коли ніхто не дивиться

Ілон Маск, керівник Tesla

А з тими, хто не поділяє такі цінності, обіцяють швидко прощатися. «Ми не хочемо виглядати занадто суворими, але це правда», — зазначає Ілон.

Втім, це був би не Маск, якби в посібнику не було розділів «Розваги» та «Дурощі».

«Ми не можемо дозволити собі витрачати час, займаючись дурними речами, коли у нас так багато важливих речей, які потрібно зробити», — суворо зазначається у розділі «Дурощів».

Розділ Розваг, у свою чергу, говорить нам, що «треба отримувати задоволення, від того, що ви робите».