💰 Приватні бухгалтери, які обслуговують ФОП, мають перевіряти операції клієнтів

Čytaty latynkoju
💰 Приватні бухгалтери, які обслуговують ФОП, мають перевіряти операції клієнтів

У грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроект №2179. У ньому збільшили поріг суми, що підлягає перевірці — зі 150 тисяч грн до 400 тисяч грн.

Про це на сторінці у Facebook повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Що відомо

Щоправда, зі змінами до законодавства, перевіряючими також стануть бухгалтери, які надають приватні послуги. Вони мають перевіряти фінансові операції своїх клієнтів та повідомляти про підозрілі транзакції Держслужбу фінансового моніторингу.

ФОП

Як бухгалтери розпізнаватимуть

За словами Маркарової, це не означає, що бухгалтери перетворять свою роботу на суцільний пошук підозрілих операцій.

Якщо звичайна людина чи підприємство з року в рік ведуть одну і ту саму діяльність, здійснюють зрозумілі та передбачувані транзакції, а банк або бухгалтер розуміють цю діяльність та мають всю необхідну інформацію про клієнта, то не треба щоразу доводити доцільність транзакції, навіть якщо вона перевищує 400 тис. грн

Оксана Маркарова

Водночас, якщо клієнт купував та продавав завжди безготівковими розрахунками, але раптом він збільшив ліміт каси та провів стовідсоткову готівкову передоплату у великій сумі, то це «незвичайний спосіб», про який йдеться у законі.

Читайте також про те, що електронні паспорти запрацюють? Електронні паспорти запрацюють у додатку «Дія» наприкінці лютого у додатку «Дія» наприкінці лютого.

? Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.