💳 Банки не вимагатимуть підтвердження сплати податків для переведення коштів ФОП

Čytaty latynkoju
💳 Банки не вимагатимуть підтвердження сплати податків для переведення коштів ФОП

З 3 січня НБУ заборонив ФОП використовувати кошти з бізнес-рахунків на власні потреби. Щоб скористатися грошима, їх потрібно перераховувати на окремий непідприємницький рахунок.

У поясненні йшлося, що ФОП має право перерахувати кошти на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб після сплати податків, зборів та інших платежів.

Що сталося

У соціальних мережах почали з’являтися повідомлення від підприємців, що банки вимагають документи про відсутність заборгованості за податками.

ФОП

Податкова підбиває підсумки щодо заборгованостей раз у квартал. Таким чином, ФОП доведеться чекати закінчення звітного періоду, щоб отримати довідку та доступ до своїх грошей.

Що кажуть у банках

ПриватБанк у коментарі виданню AIN.UA спростував інформацію про додаткові документи.

Контроль платежів здійснюється банком тільки відповідно до вимог, які були встановлені постановами НБУ №705 (для операцій з картами) і 148 (для касових операцій).

Відповідальність за своєчасну сплату податків покладено на платника податків (клієнт). Контроль за сплатою податків —  на податкові інспекції.

ФОП

В інших банках (зокрема, monobank) також спростували нововведення.

Ми говорили з НБУ, з авторами цієї постанови: банк не повинен контролювати оплату податків. Контроль покладається на ДПС

Олег Гороховський, співзасновник monobank

Читайте також про мінімальну зарплату в Україні? Мінімальна зарплата в Україні: чи можна прожити, що купити та як в інших країнах: чи можна прожити, що купити та як в інших країнах.

? Читайте Na chasi у Facebook і Twitter, підписуйтесь на канал у Telegram.