Електричні зубні щітки допомагають зберегти зуби здоровими

Čytaty latynkoju
Електричні зубні щітки допомагають зберегти зуби здоровими

Для того щоб вибрати електричну зубну щітку, треба звернути увагу на її основні параметри та розібратися в різноманітті видів. Тоді прилад буде відповідати саме вашим потребам.

Які бувають електричні щітки для зубів?

Треба виділити три основні види цього пристрою для ротової порожнини:

  • Механічні — стандартні пристрої з електричним двигуном, який приводить насадку до руху. Він може бути круговим, поступальним та в протилежному напрямку. Щетинки на голівці щітки очищують зуби. В різних моделях може бути від 5 до 40 тисяч обертів на хвилину. До переваг апарату можна віднести м’яке очищення.
  • Звукові. Голівка в них нерухома, рухомі самі щетинки. Спеціальна мембрана перетворює оберти мотора в звукові хвилі, щетинки роблять 24-48 тисяч рухів за хвилину. Таким чином зубна паста змішується з слиною та водою, утворюючи піну однорідної консистенції. Дбайливо і ефективно пристрій видаляє наліт та бруд в зазорах між зубами, проникаючи в важкодоступні місця. Чистка відбувається як за рахунок впливу звукових хвиль, так і за рахунок щетинок. Апарат працює на частоті 200-400 Гц.
  • Ультразвукові. Їх дія збігається з дією звукових пристроїв. Щетинки вібрують від 96 до 192 мільйонів раз на хвилину. Зуби можна почистити, не здійснюючи ніяких рухів, а лише піднесши щітку до зубів. Від щетинок ультразвук поширюється на відстань біля 5 мм. Вібрація ефективно руйнує зубний камінь , наліт, пігментацію, усуває забруднення там, куди звичайна щітка не може дістати. Ультразвук також перешкоджає розмноженню мікробів. Частота роботи — від 0,02 до 1,7 МГц з невеликою амплітудою.

Як вибрати електричну зубну щітку?

Перед тим як зупинити свій вибір на тому чи іншому приладі, треба врахувати деякі моменти:

  • тип живлення — він може бути від мережі, від акумулятора чи батарейок;
  • додаткові функції — наприклад, таймер, датчики тиску, індикатор зносу, насадка для чищення язику;
  • вага — не повинна перевищувати 200 грам, інакше щітку буде тяжко тримати у руці, для дітей створюють більш компактні моделі;
  • виробник — варто віддавати перевагу відомим і добре зарекомендувавшим себе брендам, вони можуть запропонувати передові йефективні рішення.

Перед тим як купити зубну щітку, порадьтесь зі своїм стоматологом. Він відповість, яка щітка підходить саме вам з врахуванням всіх ваших особливостей.