💵 З 25 жовтня в обіг вводиться нова банкнота номіналом 1 000 гривень – які особливості

Čytaty latynkoju
💵 З 25 жовтня в обіг вводиться нова банкнота номіналом 1 000 гривень – які особливості

З 25 жовтня 2019 року Національний банк України ввів у готівковий обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Дизайн банкноти

На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. На зворотній стороні надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

1 000 гривень

За розміром та кольором банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Це допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Які елементи захисту нової банкноти

Банкнота номіналом 1 000 гривень матиме елементи захисту паперу та інноваційні поліграфічні елементи захисту.

Повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її найсучасніший елемент захисту – оптично-змінний елемент SPARK у вигляді квітки-кристалу, який має поступово змінювати колір від золотистого до нефритового та навпаки.

1 000 гривень

Ще один інноваційний елемент захисту – «віконна» захисна стрічка. Ця пурпурна полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти та тризуба – малого державного герба України. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Навіщо вводять новий номінал

У НБУ пояснюють, що через зростання рівня доходів та цін існує потреба у банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень.

банкнота

Останнього разу Національний банк уводив в обіг новий номінал 13 років тому. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень та розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.

Читайте також про те, де можна обміняти монети? З 1 жовтня скасовується розрахунок монетами по 1, 2 та 5 копійок: де обміняти та «заокруглення» у чеку по 1, 2 та 5 копійок та як відбувається «заокруглення» у чеку.