Реклама

☢️ Чорнобиль – станцію «Дуга» перетворили на найбільшу лазерну інсталяцію «Чорнобильське сяйво»

Čytaty latynkoju
☢️ Чорнобиль – станцію «Дуга» перетворили на найбільшу лазерну інсталяцію «Чорнобильське сяйво»

23 жовтня митці проєкту ARTEFACT встановили новий рекорд України, створивши з об’єкту «Дуга» у Чорнобилі найбільшу лазерну інсталяцію в Україні «Чорнобильське сяйво». Вона вперше за своє існування випромінювала світло та музику.

Інсталяцію можна було спостерігати близько години під час зйомок документального арт-кіно «Артефакти Чорнобиля». Скульптуру створили режисер фільму, автор проекту Валерій Коршунов та медіа-артист Ярослав Костенко.

Чорнобиль

Відео

Історія об’єкту

Радіолокаційна станція «Дуга» – радянська станція для раннього виявлення запусків міжконтинентальних балістичних ракет, що була таємно збудована у засекреченому містечку Чорнобиль-2.

Завдяки лазерній інсталяції, «Дуга» дала новий сигнал у світ про звільнення України від радянського минулого, та усвідомлення власної унікальності. Цифрову інсталяцію доповнював спеціальний саундтрек на основі звуків Чорнобиля, який створив для документального фільму музикант Rassvet.

Чорнобиль

Головна мета проекту – переосмислення Чорнобильської трагедії у минулому української нації та пошук нових культурних сенсів сучасності.

Про фільм

Зйомки цього дня стануть фінальною частиною документального арт-кіно «Артефакти Чорнобиля», що має відсилку до артефактів повісті братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі», коли у зоні відчуження з’явилися об’єкти, названі артефактами.

Чорнобиль

Фільм відповідає на запитання, навіщо робити масштабні культурні проекти у Чорнобилі для привернення уваги до проблем медіаграмотності та фейкових новин сьогодні.

Читайте також про те, що пункт управління четвертого реактора Чорнобильської АЕС відкрили☢️ Чорнобиль – пункт управління четвертого реактора Чорнобильської АЕС відкрили для туристів (фото) для туристів.