🚀 ВВС США обрали українську компанію Firefly для спецмісії на орбіту

Čytaty latynkoju
🚀 ВВС США обрали українську компанію Firefly для спецмісії на орбіту

Військово-повітряні сили США обрали вісім компаній в рамках програми Orbital Services Program-4 (OSP-4), серед яких українська Firefly Aerospace.

Про це повідомляє SpaceNews.

Firefly

Що відомо

Окрім Firefly Aerospace, у програмі братимуть участь: SpaceX, Xbow Launch Systems, Northrop Grumman, United Launch Alliance, Aevum, Vox Space та Rocket Lab.

Програма OSP-4 має бюджет $986 млн та розрахована на невеликі та середні корисні навантаження вагою понад 180 кг. Компанії, які обрали постачальниками, повинні доставити ці корисні навантаження на орбіту протягом 12-24 місяців після отримання замовлення.

Firefly

Космічна індустрія

В Угоді OSP-4 сказано, що це контракт з «багаторазовим винагородою, невизначеним постачанням/невизначеною кількістю». Вісім компаній отримають не менше $50 тисяч у якості мінімальної гарантії за контрактом.

Через OSP-4 ВПС в США хочуть розвивати малу пускову індустрію. Залежно від потреб місії роботи будуть виконуватися на об’єктах підрядників або на державних пускових майданчиках.

Читайте також про те, що Grammarly залучив? Криптовалюти в Україні можуть ввести в правове поле вже до кінця року — міністерство інвестиції та став першим українським «єдинорогом» — пробив оцінку у $1 млрд доларів