📦 З 1 липня в Україні нові правила ввезення посилок із закордонних онлайн-магазинів

Čytaty latynkoju
📦 З 1 липня в Україні нові правила ввезення посилок із закордонних онлайн-магазинів

Нові правила ввезення посилок стосуватимуться фізичних осіб, які замовили товари з-за кордону на суму понад €100 в одному відправленні.

? Що змінилося

Раніше доводилося платити за посилки на суму понад €150.

Це стосується лише покупок, які доставляють з інтернет-магазинів поштою. Ввозити товари разом з багажем з подорожей можна за старими правилами.

Відповідне рішення було ухвалено урядом України 23 листопада 2018 року. Спочатку влада хотіла зробити ліміт на кількість таких посилок – не більше 3 на місяць на одну людину. Згодом цей пункт викреслили із законопроекту.

? Скільки платити

Якщо вартість вашої посилки перевищить €100, доведеться заплатити ПДВ (20%) і 10% мита. Розраховуються додаткові витрати тільки на суму, яка вийшла за межі €100. Наприклад, товар обійшовся у €300, додаткові відсотки відраховуються тільки від €200: €20 мита і €40 ПДВ.

При розрахунку вартості посилки будуть застосовувати офіційний курс, встановлений НБУ на 00:00 дня подання митної декларації або визначення податкових зобов’язань.

? Для кого нові правила ввезення посилок

Мита стосуються тільки фізичних осіб. Для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців безмитний ліміт залишається на рівні €150.

Якщо вартість товару встановити неможливо, оскільки вона не вказана, або зазначена ціна товару, на думку митного органу, не відповідає дійсності, митний орган визначить таку вартість на основі ціни на ідентичні або подібні товари.

Читайте також про те, які закордонні онлайн-магазини найбільш популярні?️ Українці стали частіше робити покупки у зарубіжних магазинах, лідер – eBay в українців.