Про початок тестування телемедицини повідомив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.
Як працюватиме проект на етапі тестування
Телемедичні послуги — дистанційні медичні консультації, консиліуми, контроль фізіологічних параметрів організму пацієнта, проведення діагностичних і лікувальних маніпуляцій, обмін результатами обстеження пацієнта, а також медичні відеоконференції, відеосемінари, відеолекції.
Зубко зазначив, що впровадження телемедицини перебуває на останньому етапі. За даними Мінрегіону, сьогодні вже сформована мережа з 4223 сільських амбулаторій. Утім, існує потреба в новому будівництві 688 закладів.
У тестовому режимі телемедицина почне працювати в сільських амбулаторіях 5 областей:
- Кіровоградської;
- Харківської;
- Вінницької;
- Дніпропетровської;
- Полтавської.
Тестуватимуть проект за чотирма напрямками: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, бронхіальна астма та дерматологічні захворювання.
Сімейному сільському лікарю надається унікальна можливість отримати професійну консультацію вузькопрофільних фахівців з приводу діагнозу або лікування
Геннадій Зубко
Проект реалізується за підтримки уряду Канади та Світового банку, з якими було підписано меморандум. Програмне забезпечення для впровадження телемедицини розроблятимуть за технічним завданням, яке підготувала канадська компанія Ontario Telemedicine Network. OTN є однією з найбільших мереж телемедицини у світі.
Раніше ми розповідали, як перевіритиЯк перевірити наявність ліків у аптеках та лікарнях наявність ліків у аптеках та лікарнях.