Із загальної кількості оформлених авто — понад 21 тис транспортних засобів – перебували на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України. За них власники добровільно сплатили кошти до бюджету в розмірі 8,5 тис грн за кожне авто. Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані.
Про які суми бюджетних надходжень йдеться
Загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації склала 1 млрд 566 млн грн. З них:
- 158,2 млн грн — мито;
- 495,5 млн грн — ПДВ;
- 738 млн грн — акцизний податок;
- 174,1 млн грн — кошти, які були добровільно сплачені громадянами до держбюджету для звільнення від адміністративної відповідальності за порушення митних режимів.
Усі митні платежі, які надходять від митного оформлення автомобілів на іноземній реєстрації, спрямовуються до Пенсійного фонду України. Як свідчать дані митної статистики, протягом останніх 2 тижнів в середньому за добу здійснюється митне оформлення 1,5 тисячі транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Верховна Рада ухвалилаРада ухвалила 2 закони про «євробляхи» 2 закони про авто на іноземній реєстрації. Законопроект № 8487 передбачає зміну формули розрахунку акцизу на розмитнення автомобілів, який фактично буде зменшений. Також головною зміною до законопроекту в порівнянні з першим читанням є встановлення строків щодо пільгового розмитнення «євроблях».
Пільговий коефіцієнт становитиме 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу закону в силу. Тобто для автомобілісті на єврономерах, які розмитнять авто в перші 90 днів дії закону, діятиме знижка 50%. Щоправда в об’єднанні власників авто на єврономерах стверджують, що за такий короткий термін всі бажаючі просто не зможуть пройти процедуру.