Йдеться про значно пошкоджені українські банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.
Які установи прийматимуть пошкоджені гривні
Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Національного банку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження.
Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, мають три банки – «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Райффайзен Банк Аваль». На сьогодні підрозділи Національного банку збереглися у таких регіонах – Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та у Києві.
Відповідне зобов’язання уповноваженим банкам містить Постанова № 134, яка набирає чинності з 02 січня 2019 року. В ній також уточнені окремі ознаки зношення та пошкодження банкнот та монет. До речі, раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку.
Раніше ми інформували, що в НБУ розповілиУ НБУ розповіли, як працюватимуть банки на новорічні свята, як працюватимуть банки на новорічні свята.