Українці зможуть здавати до банків пошкоджені купюри

Čytaty latynkoju
Українці зможуть здавати до банків пошкоджені купюри

Йдеться про значно пошкоджені українські банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.

Які установи прийматимуть пошкоджені гривні

Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Національного банку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження.

Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, мають три банки – «Ощадбанк», «Приватбанк» та «Райффайзен Банк Аваль». На сьогодні підрозділи Національного банку збереглися у таких регіонах – Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Харківській, Хмельницькій, Львівській областях та у Києві.

Відповідне зобов’язання уповноваженим банкам містить Постанова № 134, яка набирає чинності з 02 січня 2019 року. В ній також уточнені окремі ознаки зношення та пошкодження банкнот та монет. До речі, раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку.

Фото: НБУ

Раніше ми інформували, що в НБУ розповілиУ НБУ розповіли, як працюватимуть банки на новорічні свята, як працюватимуть банки на новорічні свята.