Подальший розвиток ринку залежить від цілої низки факторів: ВВП на душу населення, рівня проникнення банківських послуг, інтернету і смартфонів, розвитку логістичної інфраструктури, надійності доставки, а також умов ведення бізнесу.
Які проблеми вирішуватиме Україна у найближчий час у сфері e-commerce
Рівень проникнення банківських карт в Україні – на рівні 63%. Кращі показники стосуються поширеності смартфонів та рівня урбанізації.
«Суттєвою проблемою для ринку є зобов’язання продавця надавати фіскальний чек у друкованому вигляді в момент надходження коштів за товар. Це практично унеможливлює інтернет-еквайринг з обсягом платежів понад 7,5 млрд грн на рік і оплату накладеним платежем обсягом більше 12 млрд грн щорічно. Виходом може стати дозвіл надавати фіскальні чеки в електронній формі», — каже керівник сектору IT&Telecom BRDO Олександр Кубраков.
За оцінкою експертів, українське законодавство потребує вдосконалення з метою детінізації обігу готівкових коштів, зменшення обсягів контрабанди та захисту прав споживачів. Цьому сприятиме імплементація Директиви 2006/112/ЄС, що передбачає приведення Україною у відповідність з нормами ЄС поняття рахунку, процедури його виставлення, порядку використання та зберігання електронних рахунків до 31 жовтня 2019 року.
Нагадаємо, що в 2017 році «Нова пошта» зміцнила позиції«Нова пошта» у 2017-му зміцнила позиції в e-commerce в e-commerce. Частка доставок для клієнтів «Нова Пошта» з сегменту онлайн-торгівлі всередині України з року в рік зростає приблизно на третину. В 2017 році тенденція продовжилася: компанія доставила близько 33 млн відправлень для e-commerce або на 30% більше, ніж у 2016-му.