Винаходи, для яких команди учасників конкурсу розробили проект комерціалізації, належать фіналістам науково-технічної виставки-конкурсу «Майбутнє України», який проводила Мала академія наук.
Що відомо про винаходи
У фінал потрапили такі винаходи:
- електронний медичний браслет;
- розумна таблиця;
- автономний робот-помічник з голосовим керуванням;
- роборука як пристрій автоматизації майбутнього;
- інтерактивна система моніторингу якості повітря на базі мікроконтролера;
- вітроенергетична установка для добування води з повітря;
- окуляри доповненої реальності;
- smart-підставка до горщика для догляду за кімнатними рослинами та інші.
Переможцем конкурсу стала команда «НАУ» Національного авіаційного університету м. Київ. Вони розробили та презентували бізнес-модель для винаходу «Окуляри доповненої реальності на платформі Arduino». Автор винаходу — Курносов Володимир, учень 11 класу з Волинської області.
Друге місце здобула команда Deadline Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки м. Луцьк з презентацією винаходу «Електронний голосовий інформатор перешкод». Автор винаходу — Шибка Ігор, учень 10 класу з м. Дніпро.
Третє місце отримала команда «ХімТех» Українського державного хіміко-технологічного університету у м. Дніпро з винаходом «Вітроенергетична установка для добування води з повітря». Автор винаходу — Гаврильчук Валентин, учень 11 класу з Рівненської області.
Участь у події взяли університетські команди з Тернополя, Києва, Житомира, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Сум, Мелітополя.
Нагадаємо, що 2 українські стартапи перемоглиДва українські стартапи перемогли на конкурсі в Данії на конкурсі в Данії. Стартапи вчених з Сум та Вінниці перемогли на конкурсі University Startup World Cup у столиці Данії Копенгагені. У конкурсі взяли участь майже 70 університетів з понад 40 країн світу