Як пише AIN.UA, після чергового смогу над Києвом, хлопець вирішив створити бота у Telegram. Він розказує киянам про якість повітря в місті та вміє попереджувати, якщо якість погіршилася настільки, що це небезпечно.
Як працює Telegram-бот
Раніше забруднення повітря можна було моніторити на мапі Державної санітарно-епідеміологічної служби, але цей сервіс вже не підтримується.
«Бот показує усереднене значення для міста. У мене і кількох друзів є «розумні будинки» з датчиками. Я збираю ці дані в різних частинах міста, обробляю на сервері і віддаю боту, а він інформує людей», розповідає розробник.
Бот обробляє дані від шести датчиків PurpleAir: два на лівому березі, чотири на правому. Любомир зараз намагається зв’язатися з виробником таких датчиків, що б дізнатися, скільки всього користувачів в Києві. Можливо, таким чином вдасться підключити до боту більше даних. Детектори заміряють суміш рідких і твердих частинок в повітрі (PM2.5).
Бот оновлює дані раз на годину, забруднення вимірюється за американським стандартом EPA, у нього чотири рівні:
- Від 0-50 — все добре. Гуляйте, займайтеся спортом;
- Від 51-100 — ризик незначний. Гуляйте, провітрюйте приміщення на короткий час;
- Від 101-150 — є ризик для здоров’я. Не гуляйте без потреби і не провітрюйте приміщення;
- Більше 150 — небезпечно виходити на вулицю без захисної маски.
Якщо індекс підніметься вище 101 — бот повідомить користувачам про небезпеку. За словами розробника, бот працює вже два тижні і вже двічі середній індекс по місту змінювався на 110 і 118.
До слова, «Ощадбанк» запустив«Ощадбанк» запустив чат-бота в Telegram чат-бота у месенджері Telegram, який доступний за ім’ям @Oschadbot. На черзі — запуск чат-боту в Facebook-месенджері.