Цього року Нобелівська премія з медицини присуджується за прорив у боротьбі з раком. У відкритті, зробленому двома лауреатами, йдеться про здатність імунної системи атакувати ракові клітини.
Відкриття вчених
Дж.Еллісон — імунолог і фахівець з імунотерапії раку, професор Онкологічного центру ім. М.Д.Андерсона Техаського університету. Т.Хондзё —імунолог, лауреат численних премій. На даний момент працює в Кіотському університеті.
Раніше Т.Хондзё виявив білок в клітинах імунної системи, який можна використовувати для запобігання розвитку раку. У свою чергу Дж.Еллісон виявив ще один компонент імунної системи, який стримує механізм імунної відповіді. Американський вчений визначив, що якщо звільнити клітини імунної системи від цього обмежувача, організм людини буде значно швидше визначати і знищувати ракові клітини.
Після 2010 року відкриття цих учених заклали базу для ефективної терапії онкологічних захворювань. Роботу Еллісона і Хьондзе у Нобелівському комітеті називають революцією у лікуванні раку.
До слова, якщо цікаво кому й за що присудили Нобелівську премію 2017 року — заглядайте в матеріалКому й за що дали Нобелівську премію 2017 року Na chasi.